На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.

Насправді регулярне відвідування стоматолога в дитячому віці має найважливіше значення для формування постійного прикусу. Тому сучасна стоматологія пропонує масу методів лікування і підтримки здоров'я порожнини рота у дітей, дітей і підлітків.

Дитяча стоматологія - це сфера, в якій особливе місце займають відносини пацієнта і лікаря. Щоб дитина не відчувала страху і болю, щоб їй було комфортно на прийомі, проводяться спеціальні адаптивні прийоми. Багато клінік практикують прийоми, на яких дитина спочатку тільки знайомиться з лікарем, обладнанням, освоюється. Після таких прийомів страху перед лікуванням зубів діти не відчувають.

Коли слід відвідати стоматолога вперше

Догляд за ротовою порожниною, на думку фахівців, повинен проводитися з першого дня життя немовляти. Коли з'являються зуби, їх потрібно очищати спеціальними м'якими щіточками. З віком, коли емаль зміцніє, з'являться всі зуби, можна буде чистити дитячої щіткою і зубною пастою.

Такий ретельний догляд не виключає походу до стоматолога. Багато педіатрів говорять, що перший огляд у стоматолога дитина повинна пройти не пізніше 3 років. Уже в цьому віці можуть з'явитися перші ознаки карієсу і інших порушень розвитку зубів і щелеп. Тому клініки запрошують пройти обстеження і почати його з ознайомлювального прийому.

Під час такого візиту лікар обмежиться розмовою з дитиною, знайде з нею спільну мову і зацікавить її. Такий візит є інформативним заняттям для малюка. Лікар розповість і покаже, як правильно потрібно чистити зуби, як слід доглядати за ротовою порожниною та що робити, якщо відчули біль при вживанні їжі. Для старших діток лікар може не лише розповісти, а й продемонструвати, що стоматологічні процедури безболісні.

Профілактика дитячого карієсу

Профілактика дитячого карієсу полягає у ретельній гігієні порожнини рота аж з моменту прорізування зубів, у більш дорослому віці - під батьківським контролем. Проте пам'ятайте, що примушувати чистити зуби дитину не рекомендується, оскільки це виробить у неї негативне ставлення до цієї процедури та і загалом гігієни ротової порожнини на все життя. Привчайте дитину доглядати за зубами у ігровій і невимушеній формі.

Використання спеціалізованих дитячих зубних паст та ополіскувачів для ротової порожнини, а також флосів (зубних ниток) для якісного очищення міжзубних проміжків є ефективними профілактичними заходами для попередження зубного карієсу.

Графік прийомів їжі також впливає на здоров'я зубів. У дітей, котрі постійно щось жують, навіть невеликими порціями, збільшується ризик інтенсивного відкладання зубного нальоту, який є передумовою розвитку карієсу. Рекомендовано вживати їжу в основні прийоми, як от сніданок, пізній сніданок, обід, полуденок та вечеря і не зловживали перекусами протягом дня.

Полоскання ротової порожнини щоразу після їжі - важливий профілактичний захід для підтримання здоров'я зубів. Також в якості профілактики карієсу рекомендується ремінералізація емалі, а також її глибоке фторування як для лікування, так і для профілактики карієсу на стадії плям (здійснюється стоматологом).

Фахівці рекомендують проводити огляди маленьких пацієнтів один раз на 3 місяці. Це важливо для того, щоб вчасно помітити перші ознаки карієсу і вжити заходів щодо запобігання його розвитку.

Регулярно відвідуйте дитячу стоматологію для професійної гігієни ротової порожнини у спеціліста, що включає зняття зубного нальоту, каменю та ін.

Лікування дитячого карієсу

Консервативний метод - лікування каріозного процесу без застосування обладнання з видаленням пошкоджених тканин. Найчастіше консервативний методи застосовують при зворотному каріозному процесі.

Коли відсутній дефект емалі (на зубі це проявляється у вигляді білої плями, вогнища демінералізації емалі), методика полягає в курсі аплікацій з препаратами з вмістом кальцію і фторидів. Кратність курсу лікування і тривалість визначає лікуючий лікар після проведеного обстеження. В середньому проводять 10-15 аплікацій з інтервалом через 1-3 місяці, до повної стабілізації процесу.

Якщо провести профілактику не вдалося, і карієс розвинувся, його слід лікувати негайно, так як хворі молочні зуби можуть стати джерелом інфекції, яка пошириться не тільки по всій ротовій порожнині, а й піде на постійні зуби, які вже розвиваються в яснах.

Лікування в більшості клінік здійснюється на сучасному обладнанні та з матеріалами, які відповідають найсуворішим вимогам. Крім того, за необхідності лікар застосовує анестетики (знеболюючі). Ці препарати відрізняються безпекою і дозволяють усунути страх і біль у дитини в найкритичніші моменти.

Новаторським рішенням для дитячої стоматології є можливість занурення маленьких пацієнтів в медикаментозний сон. Сучасні препарати не надають негативних на центральну нервову систему і головний мозок. Малюки сплять, а лікарі працюють над їх здоровими посмішками. Після лікування діти відпочивають і відходять від наркозу. До такого способу лікування часто вдаються в разі звернення в клініку маленьких пацієнтів з порушеннями розвитку (аутизм, ДЦП, синдром Дауна та інші).

Профілактика і лікування зубів на ранніх стадіях розвитку карієсу сприяє запобіганню небажаних наслідків, дозволяє провести всі лікувальні процедури з мінімальною кількістю неприємних відчуттів у дитини.

ДЖЕРЕЛО


Ми в соціальних мережах: ФБ Інстаграм

Читай також:

Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління?

Соцмережі та діти: безпека на першому місці

Незручні дитячі питання - як дати відповідь і не зніяковіти?