Якщо ви хочете одержати повноцінний урожай, важливо детально вивчити питання про те, на якій відстані саджати помідори.

Пам'ятайте, що даний овоч не терпить тісноту. Якщо ви розташуєте рослини близько, вони будуть повільно рости, кількість плодів і листя буде низькою, а можливість появи різного роду хвороб зросте в кілька разів. Тому так важливо враховувати відстані між рядами й рослинами в процесі висаджування помідорів.

Відстань між рядами та між рослинами в самому ряді напряму залежать від сорту овочу. Близько один до одного можна розсаджувати ранні сорти. Залишіть між рядами близько 55 см, а між кущиками - 35 см.

Більше простору буде потрібно середнім сортам. Так, між грядками необхідно залишити 65 см, між томатними кущами - 45 см.

Максимальну площу займуть пізні сорти. Передбачте по 45 см між кущиками й по 75 см між рядами.

Помідори є культурою, яка любить помірну вологість ґрунту, і якщо не дати їм потрібну кількість води, урожаю буде набагато менше того, котрий здатна дати рослина. Тому, щоб підтримувати потрібну вологість ґрунту, агрономи радять саджати розсаду в траншеї, викопані на ширину й глибину багнета лопати.

Перед посадкою траншеї добре воложать. Міцну розсаду висаджують у мокрі траншеї, присипаючи коріння невеликою кількістю землі.

Між кущами помідорів землею засипати не потрібно. Після висадження всіх помідорів, траншеї потрібно доверху засипати скошеною травою і трохи втрамбувати. У міру підсихання й просідання трави потрібно ще кілька разів підсипати нову порцію.

Полив для помідорів у траншеї потрібний набагато рідше, чим при звичайному способі посадки розсади в ямки. Волога в траншеях зберігається набагато довше, а значить, можна чекати не тільки більшого врожаю, але й зменшення турбот, пов'язаних з поливом.

Дотримуючи цих простих правил, і завжди пам'ятати про те, на якій відстані саджати помідори, ви завжди будете одержувати багатий урожай.

Джерело