Малюк постійно підходить до вас, тримається за щоку та скаржиться на біль. І вже навіть ваш "чарівний" поцілунок не допомагає. Що ж робити, якщо вихідний-лікаря немає-чекати до завтра? (*Декілька порад батькам!*)

Зубний біль може бути викликаний різними причинами: дупло, що утворилося від карієсу, тріщина в емалі зуба, запалені ясна та й просто молочний зуб, котрий хитається.

Коли ви не впевнені, що викликає зубний біль у дитини, варто скористатися наступними порадами, аби дочекатися кваліфікованої допомоги.



pic

Пошукайте причину, котра може бути очевидною

Інода навіть шматочок їжі може застрягти та провокувати біль. Огляньте місце, якщо виявили щось - то видаліть обережно за допомогою нитки. Або ж нехай дитина самостійно, якщо вона доросліша.

Полоскання солоною водою

Якщо помітно розпукли щоки або ж вони запалені - полоскання імовірно дещо полегшить біль. Нехай дитина просто прополоще рот та виплюне воду. Повторити декілька разів.



pic

Полоскання теплою водою

Запалення немає - просто тепла вода. Ця процедура може пом'якшити біль. І як тільки біль повертається - варто знову полоскати.

Полоскання холодною водою

Тепла не допомагає - беріть холодну, крижану. Полощіть, як тільки є потреба і біль повертається. Можна прикласти мішечок з льодом, якщо біль гострий.



pic

Тепла та м'яка їжа

Біль може посилитися, якщо малюк кусатиме тверду або ж вживатиме гостру їжу. Жодних гарячих та пекучих страв! Бульйон, суп та інша м'яка їжа - буде в поміч малюку. Варто уникати солодощів, морозива.



pic

Обирайте прісну їжу

Якщо проблема це запалені ясна - пряна їжа може посилити біль. Зокрема: оцет, гірчиця, сіль та перець можуть подразнити запалене місце. Соки та солодкі газовані напої також можуть спричинити повторну появу болю. особливо якщо запалене дупло.

pic

Із закритим ротом

Не відкривати рота у прямому сенсі слова, адже при стулених губах нижня та верхня щелепи послаблені і зуби не стикаються. Також вдихання повітря може провокувати біль у зубі, якщо чутливий до холоду.

При високій температурі (якщо дитина слабка та млява) варто дати жарознижуючий засіб, котрий ви використовуєте за порадою вашого педіатра.

Відволікайте малюка

Чи ви вже у черзі до лікаря чи ще вдома, підійде будь яке заняття - ви їй читаєте, мультики, передача, музика.

pic

Будьте здорові!