ПРАВИЛА ПОСАДКИ "ОЗИМОЇ" КАРТОПЛІ
По-перше, захистити бульби від ґрунтових шкідників і кореневих гнилей. Це одна з головних причин загибелі бульб протягом зими. Допомогти в цьому може грамотна підготовка насінного матеріалу.
Знадобиться небагато: за два тижні треба винести насіння на сонячне місце, де воно за цей час добре прозелениться. "Озеленення" можна вважати закінченим, якщо бульби стали зеленими не тільки зовні, але й усередині, що легко перевірити, розрізавши пару картоплин. На таку збагачену соланіном картоплю мало знайдеться їдців у ґрунті. А потім уже почнуться заморозки, і рослини до весни будуть у безпеці.
Після того як картопля підсохне, саджаємо її під зиму. Ґрунт для такої посадки має бути підготовленим - перекопаним. У лунки вносять попіл по склянці. Таке добриво підвищить навесні зимостій-кість сходів.
Глибину посадки залишаємо звичайну - 8-10 см. Але зверху грядку ще потрібно замульчувати шаром 10-15 см соломи або очерету. Без такого утеплення посадки можуть сильно постраждати у відлиги, коли спровокується ріст бульб. Шар мульчі створить ефект термоса і згладить перепади температур.
Ну а щоб навесні не було залисин - саджаємо в кожну лунку по 2 бульби, для економії посадкового матеріалу вибираємо під посадку шрапнель. Кожний рядок накриваємо до весни очеретяними матами.
ЯКІ СОРТИ САДЖАТИ?
Ще одна особливість - краще не саджати ранні й суперранні сорти. Найкращі - це середньораннього строку дозрівання. Вони більш урожайні і дають сходи трохи пізніше. Оптимально посадити - Світанок, Волжаніна, Агрію, Адрету та ін.
З огляду на ймовірність того, що частина насінного матеріалу за зиму загине, посадку роблять за більш щільною схемою: 50х20 см. Цього вистачає, щоб одержати гарний урожай, навіть якщо зійдуть не всі бульби.