На початку вересня грядки на городі стають поступово пустими, майже весь урожай Ви зібрали. Але не варто поспішати завершувати роботу на ділянці. Можна знову освіжити свій город та надати йому нових барв та ароматів. Адже корисно буде вживати вітаміни восени.

Перш за все можна посадити на городі корисну зелень, яка досить швидко росте та не потребує особливого догляду. Це можуть бути такі рослини як, салат, китайська капуста, рукола, шпинат, цибуля та пряні трави. Слід зазначити, що не варто садити рослини, що будуть довго дозрівати, оскільки вони можуть не встигнути дозріти до заморозків.

Найпопулярніші культури для висівання в вересні

Салат-латук. Цей сорт салату не тільки смачний, але і дуже корисний. Він легко переносить низькі температури, відмінно росте при температурі 5 ° С, і не лякається морозів до -4-5 ° С. Садити можна листові зелені сорти салатів з коротким періодом вегетації.Латук вважається одним з найпопулярніших сортів зеленого салату. Цей вид любить прохолоду, тому найкраще висаджувати його в кінці серпня або на початку вересня.

Китайська капуста. Ця капуста нічим не схожа на пекінську, вона не утворює качана, а тільки формує розетку зеленого листя. Також як і Латук, любить прохолодний клімат, тому ідеально підходить для висаджування в цей період. Вживати в їжу китайську капусту можна через 40-60 днів після висівання.

Рукола. Вона добре переносить низькі температури, не страшні навіть заморозки до -5-7 ° С. Оптимальний для руколи короткий світловий день, проте рослина не любить постійної тіні, втрачає свої смакові якості. Потрібно добре поливати рукколу, інакше вона починає гірчити.

Шпинат. Ідеальна рослина для осіннього клімату. Ця культура є джерелом корисних вітамінів, яку можна приймати в їжу вже через 35-50 днів після посіву.

Пряні трави. Постійно можна підтримувати на грядці ароматні швидкозростаючі зелені приправи: кріп, коріандр, базилік, петрушка, цибуля на зелень та інші.

Якщо ви не встигли посадити озимий часник, то можна це зробити на початку вересня. Часник – рослина морозостійка, тож ранньою весною зійдуть перші паростки. Також до середини місяця варто саджати полуницю, смородину та інші ягідні культури.

Джерело