Факт 1: кольорова морква
Спочатку дика морквина була фіолетовою, іноді білою. А звична нам помаранчева з’явилася в процесі селекції – її вивели голландці в 16 столітті.
Факт 2: огірок-делікатес
Окрім картоплі, рідкістю колись були й огірки. Одного разу турецький султан Магомет Другий (який славився своєю жорстокістю і жадібністю) наказав розкрити животи своїм семи підданим, дізнавшись, що хтось із них з’їв один із присланих йому в подарунок огірків.
Факт 3: свята цибуля
У Древній Греції цибуля вважалася священним овочем. Цибулина вважалася символом устрою Всесвіту. Цибулю в Греції їли і бідняки, і аристократи. А щоб заглушити запах, його заїдали петрушкою і волоськими горіхами. Між іншим, коли у когось було горе, то на знак печалі він або вона одягав вінок з петрушки.
Факт 4: ненависна капуста
Найбільш ненависним у світі овочем вважається капуста. Президент Джордж Буш-старший так ненавидів броколі, настільки що заборонив її в Білому домі. Її гіркий смак не любить більшість людей на планеті. А ось любителі броколі радять вибирати менші паростки, бо вони солодші. Їх потрібно розрізати, швидко зварити і потім кинути в холодну воду, щоб забрати гіркоту. Можна також додати кислоту. Наприклад, лимон, або червоний винний оцет допоможуть позбутися гіркого присмаку.
Факт 5: отруйні помідори
Довгий час помідор вважався отруйною рослиною. Наприклад, у книзі «Повний посібник з садівництва», виданої в Данії в 1774 році, написано: «Плоди ці украй шкідливі, оскільки зводять з розуму тих, хто їх поїдає». А на Русі томати називали «скаженими ягодами».
Факт 6: сніговий овоч
Арктичний хрін – один з найцікавіших овочів у світі. Його можна зустріти в холодній Гренландії на всьому узбережжі Льодовитого океану, на піщаних і галькових берегах річок. Він цвіте навіть тоді, коли настають сильні морози. Північні народи використовують його як засіб проти цинги.
Факт 7: несподівано про банан
Банан – це овоч. Пояснюється це тим, що банан – це багаторічна трав’яниста рослина. А за визначенням овочі – частини трав’янистих рослин. Загалом, до фруктів його не віднесеш, адже це плід рослини, а овочі – це частини трав’янистих рослин.
Факт 8: лотос – НЕ квітка?
Лотос теж відносять до овочів, тому що його коріння використовують у їжу в азіатській кухні.
Факт 9: ягоди картоплі
Картопля з’явилася в Європі тільки в 16 столітті. Її вирощували в садах як декоративну рослину, варили з її ягід варення, а вживати в їжу коренеплоди стали набагато пізніше. А в 1800 році картопля була настільки рідкісним продуктом, що її дарували одне одному на свята.
Джерело: http://foka.com.ua