Нектарин — це фруктове дерево, плоди якого мають схожість з персиком, тільки гладкі. Дехто говорить, що це свого роду гібрид персика і сливи. Науковці ж стверджують, що нектарин виник внаслідок мутації персика, тобто над цією рослиною постаралися селекціонери. Завдяки своїм біохімічним властивостям нектарин здатний лікувати і здійснювати профілактику організму. Він посилює секрецію травних залоз, сприяє перетравленню їжі, допомагає виводити з організму рідину, а тому корисний для профілактики атеросклерозу і гіпертонічної хвороби.

Це дерево може вирости до семи метрів, має зубчасте листя, рожеві квітки і зеленувато-жовті плоди в діаметрі до чотирьох сантиметрів. Навесні спочатку з бруньок з’являються квітки, а вже потім листя. Плоди утворюються вже на однорічних гілках. Нектарин відноситься до теплолюбних рослин. В період вегетації для гарного росту і розвитку потрібно багато теплих та сонячних днів. Доросле дерево витримує морози до -32 ° C. Але вже при -22 ° C повністю пошкоджуються квіткові бруньки. Цю рослину поділяють за сортами: пізньостиглі, середньостиглі і ранньостиглі. Зараз виведені холодостійкі сорти.

Розмноження

Насінням. При висаджуванні кісточок сходи досить низькі, що дає не більше 20% врожаю. За допомогою кісточок не треба вирощувати ранньостиглі сорти. Вони практично не дають сходів. Кісточки вибирають з великих місцевих плодів. Їх замочують п’ять діб. Потім змішують з піском і тирсою у співвідношенні: пісок (3 частини), тирса (3 частини), кісточки (1 частина). Таку суміш зволожують, вміщують в нещільний ящик (можливі отвори на дні) і просто закопують в землю. Ящик закопують восени, його верхня частина повинна перебувати врівень із землею. Потім поливають, мульчують з тирси і трави шаром в п’ять сантиметрів та залишають зимувати. Навесні пророслі насіння пересаджують на грядку. Такі саджанці тільки поливають. На постійне місце пересаджують, коли саджанці матимуть 1-2 роки. Вегетативно щепленням. Робиться щеплення, як у всіх фруктових дерев.

Грунт

Нектарин любить добре дренований, супіщаний, легкий суглинний ґрунт. Кислотність повинна бути оптимальною pH = 6-7. Важкі глинясті ґрунти, а також ділянки, на яких високий рівень ґрунтових вод, зовсім не підходять. Дерева висаджують з південної сторони ділянки через кожні шість метрів.

pic

Догляд

Поливи Дерева поливають п’ять разів під час літнього періоду.

Прополка Прополку роблять навколо пристовбурних кіл. Потрібно постійно дивитися за ростом бур’янів і вчасно їх прибирати.

Обрізка Правильна обрізка має особливе значення при формуванні крони дерева. Крона має бути чашоподібною. Це дозволить отримувати сонячне світло для більшості гілок. Створюють один ярус з чотирьох основних гілок. Потім на кожній гілці залишають три скелетних гілки. Проріджувати нектарин потрібно щороку.

Розпушування За ґрунтом потрібно стежити і за необхідності розпушувати. Після цього можна робити мульчування.

Хвороби

Ця рослина більшою мірою уражається грибковими захворюваннями (плодовою гниллю, борошнистою росою, кучерявістю листків). Це обов’язково потрібно враховувати, коли робиться посадка нектарина, зробити всі заходи, щоб захистити рослину від хвороб. Нектарин висаджують подалі від звичайного персика або інших фруктових дерев лише тому, що є велика ймовірність зараження загальними захворюваннями.

pic

Декоративне оформлення

Дерева нектарину широко використовують в декоративному оформленні присадибних і дачних ділянок. Коли нектарин починає цвісти, то його великі й яскраві квітки просто неповторні. Вони видають дуже тонкий і ніжний аромат. Дерево є прекрасним медоносом. Отримавши інформацію про те, як виростити нектарин, ми спокійно можемо прикрасити свою ділянку цим чудовим деревцем. В результаті отримаємо не тільки прикрасу, а й дуже смачні, солодкі плоди. Збір врожаю нектарина можна почати після того, як плоди із зелених стануть жовтувато-рожевими.

Джерела: agronomist.in.ua, domovyk.com