Люпин дуже ефектно виглядає в групових посадках, особливо з флоксами, дельфінієм і ліліями. У світі налічують понад 200 видів цієї рослини, тому кожен садівник має можливість вибрати підходящий для себе сорт. Крім різноманітності видів люпин славиться також величезним вибором колірної гами, ці квіти бувають білими, рожевими, синіми, жовтими і навіть фіолетовими.
Відповідне місце
Люпину абсолютно неважливо, де рости. В диких умовах його можна побачити як в півтіні, так і на сонячній галявині. Але якщо окрас квіток стає вже зовсім блідим, тоді краще пересадити кущ на більш освітлене місце. Висока зимостійкість дозволяє зимувати люпину без додаткового укриття. Єдине, що потрібно зробити після цвітіння, - це обстригти наземну частину рослини. Якщо ви хочете радіти квіткам люпину все літо, то постарайтеся регулярно зістригати квітконоси, які відцвіли, до початку формування насіння.
Оптимальний полив
Якщо літо не посушливе і хоча б 1-2 рази на тиждень проходить хороший дощ, то додаткового поливу люпин не потребує. Але якщо температура на вулиці вище +30, дощу немає і земля пересохла, то квіти слід обов'язково рясно полити. Як і у випадку з усіма іншими рослинами в саду, найкраще зрошувати землю рано вранці, до сходу сонця, або пізно ввечері, після заходу. Люпин можна поливати як дощовим способом, так і під корінь, але для запобігання формування земляної кірки, постарайтеся мульчувати грунт після кожного поливу.
Підживлення
Як вже говорилося раніше, завдяки спеціальним бактеріям, коріння люпину насичуються азотом, тому особливих додаткових підгодівлях рослина не потребує. Щоправда, незайвою буде додаткова осіння підгодівля, для якої використовують фосфорні та калійні добрива. Якщо засадити город люпином, а потім перекопати його, то на наступну весну на цій ділянці можна зібрати дуже хороший урожай, адже земля буде насичена азотом.
Пересадка
Люпин відноситься до тих рослин, які раз на 3-4 роки потрібно оновлювати,немає значення чи то посів нових кольорів, чи поділ куща на кілька частин для розмноження. Вся справа в тому, що старий кущ не цвіте так рясно, його квітки стають дрібними і блідими. Якщо необхідно поміняти дислокацію люпину в саду, то краще виконати перевалку його кореня разом з грудкою землі.
Способи розмноження
Люпин можна розмножувати насінням або бічними пагонами. Перший спосіб, звичайно, найпростіший, - посів буває осінній та весняний, більшість садівників віддають перевагу посіву «під зиму», для цього в жовтні насіння поміщаються в грунт на глибину 2-2,5 сантиметра. Морозостійкість насіння люпину дозволяє рослині дочекатися весни і прикрасити своїми квітками всю округу. Але є у розмноженні насінням і недоліки, наприклад, штучно виведені сорти втрачають свої особливості, будь то форма або колір. Як тільки рослині виконується 3-4 роки, у нього біля основи кореневища починають з'являтися бічні розетки, які потрібно вирізати разом з частинкою кореня і висаджувати окремо.