Що стосується посадки східних лілій, то тут головне правило – не допускати підсушування цибулин. Якщо цибулина перед посадкою трохи зів’яла, то навряд чи вона зможе прорости. Заглиблювати цибулини при посадці потрібно на 10-15 сантиметрів, але якщо у ваших краях весна холодна, то можна сховати цибульку і чим глибше, так вона пізніше проросте і менше нагоди переморозити сходи. Щоб лілії вдало перезимували, стежте за тим, щоб під час укриття гіллям або плівкою, земля була повністю суха.
Секрети посадки азіатських лілій полягають у тому, що не можна допускати ні краплі вапна в ґрунті, так як цей тип квітів абсолютно не переносить вапняні породи. Крім того, азіатські лілії більш часто потребують пересадки. Раз в три роки обов’язково потрібно буде ділити або переносити лілію в інше місце.
Що стосується підготовки ґрунту, то відомо, що коренева система лілій проростає на глибину близько 60 сантиметрів. Саме тому бажано обробляти землю виходячи з цих параметрів.
Посадка або пересадка повинна відбуватися лише під час стану спокою у квітів – тобто, протягом вересня.
Перед тим, як садити лілію у відкритий грунт, її краще обробити, наприклад потримати протягом півгодини в слабкому розчині марганцівки. Крім того, потрібно обов’язково видалити мертву луску і вкоротити коріння цибулин таким чином, щоб вони складали лише п’ять сантиметрів.
Що стосується вибору відстані між цибулинами, то тут все залежить від потужності і висоти рослини. Якщо придбали сорт, зростання квітки якого перевищує 50 сантиметрів, то доречним буде зберегти відстань у 30 сантиметрів між цибулинами. Невисокі сорти цілком можуть задовольнятися 15 сантиметрами.
Розмноження лілій
Що стосується розмноження цих квітів, то найкращий, без сумніву ефективний спосіб – це розмноження лусочками. Їх можна висаджувати у відкритий грунт, попередньо обробивши розчином марганцівки. Те ж саме варто зробити і з цибулинами, від яких відібрали лусочки. Якщо проводили операцію розмноження навесні, то восени зможете отримати вже готові цибулинки.
Якщо вибираєте низькорослі лілії, спробуйте розташувати їх в підвищених терасах, або квітниках, там завжди є потрібний ліліям дренаж і квіти будуть виглядати просто дивовижно.
Полив лілії
Що стосується поливу, то на час цвітіння лілії потребують вологи, однак після періоду цвітіння їм не потрібно рясного поливу, а на зиму лілії краще накривати плівкою, так як в холодну пору року цибулини лілій вологу не переносять. Почнеться гниття цибулин.
Добрива для лілій
Що стосується підгодівлі, то краще буде удобрювати землю квітника коров’яком і мінеральним комплексом. Крім того, процедуру потрібно буде обов’язково повторити під час зав’язування бутонів. Також всі лілії, крім тих, що віддають перевагу кислому грунту, можна удобрювати деревною золою, це ще зможе захистити улюбленні квіти від шкідників.
Джерело: Сам собі агроном