Подвір'я білокриницького ліцею. Єдине місце де ми можемо знаходитись. Адже в середину закладу нас директорка не пустила. Як сказала Наталія Василівна , не хочу вас там бачити.
А не пустили, бо там проводиться капітальний ремонт харчоблока. І все б нічого, але ціни на деякі товари в рази більші, як за ринкові, так і на таких ж капремонтах в інших селах.
Однак про вартість товарів трішки пізніше. Одразу зауважимо, ми в ніякому разі не проти ремонтів у школах. Навпаки - тільки за. Зважаючи, що в більшості з них оновлення не проводились з відкриття. Однак цей тендер нас зацікавив ще до того, як ми переглянули кошторис. А все через фірму, що проводить дані роботи.
Почнемо з того, що на виконання цих робіт претендувало дві фірми. "Західміськбуд" та "Кортакоз". Остання й забралу цю гарячу пропозицію за 17 мільйонів. Зазначимо, що "Західміськбуд" пропонував нижчу ціну за ремонт. Проте замовник, а саме відділ освіти Білокриницької сільської ради, знайшов деякі невідповідності при подачі документів даною фірмою. Проте і в переможця тендеру була проблема. І на це звернули увагу конкуренти через що довелось проводити моніторинг. І виявилось, що у переможця тендеру теж не все ОК. Однак у відділі освіти цього не побачили, або ж не хотіли бачити. Тому і не попросили фірму усунути невідповідність.
"Гарантую, що в подальшому будь-яких інших порушень вимог Закону України "Про публічні закупівлі" та Особливостей здійснення публічних закупівель товар, робіт і послуг для замовників допущено не буде".
Ну залишається вірити на слово. Однак, переможця не переобирали, бо помилка була несуттєвою. Але, що ми знаємо про ТОВ "Кортакоз"?
Тут все просто. Введіть в гуглі "Кортакоз" і побачите не одну статтю про дану фірму. Спойлер, не про те, що вони круті чуваки.)
Ось до прикладу, видання "Наші гроші". Журналісти знайшли завищення цін у понад півтора мільйона на будматеріали при капремонті нежитлового будинку в Києві. І такий приклад не один.
Розпочали ми роботи на початку жовтня місяця. Отримали експертизу і дозвіл на початок будівельних робіт саме на початку жовтня і відразу ж почали роботи, - каже Наталія Ліснічук, начальниця відділу освіти Білокриницької сільради.
Тривають роботи й до нині. Завершити планують до кінця грудня. Але повернемося до вартості товарів. Почнемо порівняння цін з мультифункціональної сковороди. В інтернеті з такими ж характеристиками вона вартує близько восьмисот тисяч гривень. Але навіть, якщо брати найдорожчу за мільйон сто, то ціна в кошторисі становить мільйон сімсот. Тобто різниця 600 тисяч гривень. В проєкті сказано, що ціна разом з устаткуванням. Але 600 тисяч на монтаж сковороди навіть мультифункціональної, ви серйозно? І навіть в Ясногірському ліцеї, що на Сарненщині вартість цього приладу вартує на півмільйона дешевше.
Йдемо далі. Ізоляція листова. Вартує вона трохи більше тисячі трьохсот за метр квадратний. А в кошторисі ціна завищена у двічі.
На плитці різниця становить 80 тисяч, а на шафах для хліба майже з такими ж характеристиками понад 95 тисяч.
Далі холодильні шафи. Їх треба чотири. В інтернеті середня ціна десь близько 70 тисяч. Але якщо пошукати і знайти ще дорожче і без знижки за 100 тисяч, то в кошторисі в будь-якому випадку ціна значно більша.
Потрібна у ліцеї і картоплечистка. Але імовірна націнка на ній 90 тисяч гривень.
Підтоварники стальні з характеристиками, що у кошторисі ми не знайшли в магазинах. Однак такі ж закупили при капремонті харчоблока в Ясногірського ліцеї. І там, якщо порахувати за 12 штук ціна - майже 700 тисяч, а це на близько 300 тисяч дешевше, ніж в Білій Криниці.
Говорити про ціни не будемо, тому що ми ще актували, на сьогодні, тільки виконання робіт. Закупівлі ще матеріалів і обладнання ніякого не відбувалося, - каже Наталія Ліснічук, начальниця відділу освіти Білокриницької сільради.
До слова, договірна ціна динамічна, тобто за обладнання палатимуть за вартістю, яка буде актуальна при закупівлі. Але чи буде вона меншою - невідомо. Тож загальна сума імовірного завищення цін - понад півтора мільйона. За ці кошти можна купити новий бус . До прикладу, Renault Master 2024 року випуску. І ще залишиться, аби заправити авто і закупити хліба, щоб возити його в одне з сіл Білокриницької громади. Де чималі проблеми з цим продуктом.
Читайте також: Скаржаться вже два роки: на Рівненщині у село не возять хліб (ВІДЕО)