Про культурну деокупацію Маріуполя дискутували у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Учасниками обговорення стали експерти-переселенці. Вони змушені були залишити Маріуполь і знайшли прихисток в нашій області. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністації.

Спільно з місцевими колегами, фахівці працювали над розробкою програми культурної політики в рамках повернення та відновлення їх рідного міста. Це відбулося під час заходу "Маріуполь – Рівне. Єднання заради відродження", що проходив у рамках проєкту "Культурна деокупація сходу країни".Серед учасників заходу був доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету (м. Київ), Заслужений працівник культури України Юзеф Нікольченко. Свого часу він працював і в Рівному – був заступником директора з наукової роботи Рівненського обласного краєзнавчого музею, начальником управління культури, начальником археологічної експедиції.

Він поділився важкими спогадами про перші дні бомбардувань Маріуполя та про те, як виживали люди.
Водночас науковець розповів, як через освіту країна-окупант насаджує проросійські погляди і формує повністю викривлене світосприйняття молоді - учнів, студентів. Разом із тим він впевнений в перемозі і вірить, що настане час, коли можна буде повернутися додому і все відродити.

Тим часом кураторка культурних проєктів центру підтримки "Я Маріуполь", завідувачка відділу корпоративної роботи Палацу культури "Азовсталь" м. Маріуполь Марина Фесенко розповіла, як зберегти історичну пам’ять, яка сьогодні пов’язана з великою трагедією, що пережили десятки тисяч людей, - йдеться у повідомлені. 

Загалом учасники дискусії шукали відповіді на запитання, якою буде пам’ять маріупольців про оборону, про біль втрат і про радість перемоги, як відроджене місто розповідатиме людям про свою складну історію.

Читайте також: Поєднує службу в ЗСУ з творчістю: у Рівному капітанка Тетяна Камерістова видала збірку поезій (ВІДЕО)