Фото ілюстративне
24 жовтня у світі відзначають Міжнародний день ООН, Всесвітній день інформації про розвиток, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (проходить під егідою ООН), Міжнародний день дій на захист клімату, Міжнародний день шкільних бібліотек.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Церква вшановує 24 жовтня святого Пилипа — апостола від сімдесяти.

Апостол Пилип походив із Кесарії Палестинської. Учні Ісуса Христа обрали його в число дияконів слідом за святим Стефаном. Коли почалися гоніння на християн, Стефан загинув, а Пилип залишив Єрусалим і прийшов в одне з самарійських міст, де почав проповідувати свою віру. Апостол не тільки розповідав про Христа, але і творив чудеса, виганяв нечистих духів, зціляв хворих і немічних. Завдяки цьому багато язичників увірували в Христа.

Відомо, що у Пили було чотири дочки, також вірні християнки. Дівчата мали пророчий дар, а одна з них, Ерміонія, знала лікарське мистецтво і вміла лікувати людей. За переказами, своє життя Пилип закінчив в місті Трал, де служив єпископом.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 24 ЖОВТНЯ

 

24 жовтня День ангела відзначають: Олександр, Анатолій, Антон, Зінаїда, Іларіон, Йосип, Ісак, Лев, Макар, Мойсей, Феофан, Філарет, Філіп (Пилип).

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 24 ЖОВТНЯ

  • Місяць оточений легким серпанком і виглядає тьмяною – в найближчі дні буде негода, і, швидше за все, піде сніг
  • Висохлі листя шелестять на деревах – чекай снігопаду
  • Кури рано на сідало сіли – буде мороз. При цьому, чим вище сідають птахи, тим сильнішим буде холод
  • Домашня птиця голову під крило ховає – чекай похолодання

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

  • Не можна залишати безлад вдома, залишати немиту підлогу і посуд. Потрібно навести чистоту, в іншому випадку весь наступний рік будуть переслідувати невдачі у фінансових справах.
  • Не можна гратися з вогнем. Це може спровокувати небажані наслідки.
  • Забороняється 24 жовтня дивитися на ворон (а тим більше рахувати їх). У народі вірили: якщо зустрінешся з поглядом ворона — готуйся до великих проблем.
  • Якщо на Пилипа перераховувати або перекладати гроші з місця на місце, можна "недорахуватися монет", говорили предки. Іншими словами, скоро доведеться розлучитися з частиною нажитого.