Для того щоб капуста була цілою і на ній не утворювалися тріщини, найголовніше - правильно її поливати і вчасно знімати урожай. Крім двох названих умов гарного росту і дозрівання капусти, є й інші нюанси. Деякі з них навіть не залежать від городника. Але в його силах зробити все, щоб капуста в його погребі була цілою і не потрісканою.

Причин того, чому тріскається капуста на грядці, може бути кілька.
 
Неправильний полив
 
Нерівномірний полив - це якраз те, що в першу чергу губить капусту. Причому мова йде як про брак вологи, так і про її надлишок  як для всього качана, так і для окремих його частин.
 
Відносно поливу капусти впадати в крайнощі не рекомендується. При занадто рідкісному поливі листя, яким не вистачало води, починають посилено поглинати її і, як наслідок, швидше рости. А оскільки листя всередині качана розвиваються швидше, ніж всі інші, головка качана не справляється з їх натиском, і на капусті з'являються тріщини.
 
Як цього уникнути
 
В помірну погоду поливайте капусту раз в тиждень, використовуючи 10-12 л води на 1 кв.м. У спекотну погоду це потрібно робити вдвічі частіше, а в спеку - додатково проводите дощування вранці і ввечері (грунт повинен промокнути на глибину 20-30 см).
 
Не допускайте великих перерв між зволоженнями. Найкраще посадити капусту в грунт з близьким заляганням грунтових вод або недалеко від водойми. Також допоможе і система крапельного поливу.
 
Нестабільні погодні умови
 
Різкі температурні скачки, занадто часті дощі або, навпаки, посуха теж негативно впливають на дозрівання капусти. Всі перераховані причини створюють той же ефект, що і нерівномірний полив, за винятком того, що вони не залежать від дій дачника.
 
Що ви зробили не так
 
Ви не подбали про те, щоб захистити овоч від впливу погодних умов і не співвіднесли їх з поливом і доглядом за капустою.
 
 
Як цього уникнути
 
Під час затяжних дощів прикривайте зволожені грядки плівкою - це допоможе вашій капусті вирости рівномірно і не розтріскатися. При поливі капусти враховуйте зміни температурних умов і рівень опадів.
 
Порушення термінів збору врожаю
 
Ви не повірите, але і те, коли ви зріжете качан, також грає важливу роль в тому, яким він вам дістанеться - цілим і пружним або потрісканим і буде розсипатися.
 
Що ви зробили не так
 
Ви упустили ідеальний момент збору врожаю, в результаті чого овоч перезрів і його головка зупинилася в рості, а волога, яка надходила виявилася зайвою, але продовжувала його живити. У підсумку замість цілої вам дісталася розтріскана капуста.
 
Як цього уникнути
 
Найважливіше в цій ситуації - зрізати качани вчасно і не допускати перезрівання капусти. Особливо це актуально для ранньостиглих сортів.