6 травня у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг щодо ситуації із поширенням коронавірусу.

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник та головний санітарний лікар області Роман Сафонов відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області. Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.

Основні меседжі брифінгу:

  • Рішення щодо відкриття кордонів буде приймати Уряд.
  • Офіційно карантин продовжено до 22 травня. Часткове зняття обмежень задекларовано з 11 травня, серед яких відсутнє зняття обмеження щодо роботи міжміського транспорту.
  • В області перевіряють дотримання правил перевезення пасажирів в умовах карантину. Спільні рейди проводять патрульна поліція, Укртрансбезпека та управління інфраструктури та промисловості ОДА. Для оформлення спецперевезень підприємства мають заключити договори з перевізниками та отримати погодження від Нацполіції.
  • Рівне нщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено обсяги досліджень для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Також перед проведенням планових операцій вимагається ПЛР-обстеження.
  • Область отримала 165 тест-систем вітчизняного виробництва на 16500 досліджень. Українські тест-системи мають удвічі довший термін придатності, ніж китайські та корейські.
  • Безсимптомний перебіг COVID-19 діагностується у майже 80% хворих. На сьогодні у Рівне нській області зареєстровано 795 випадків хворих на коронавірус, з них 149 пацієнтів перебуває на стаціонарному лікуванні. 1646 людей знаходиться на самоізоляції.
  • Процедура відшкодування коштів, витрачених пацієнтом на лікування COVID-19, не передбачена. Лікування хворих здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також централізованих поставок з МОЗ препарату «Плаквеніл».
  • ПЛР-тести при планових операціях будуть проводитися за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я. ПЛР-діагностику двічі проводять лише пацієнтам, які хворіли на COVID-19.
  • У березні проведено доплати у розмірі трьох окладів для медиків, які працювали із хворими на коронавірус. Це працівники Сарненської ЦРЛ та Рівне нської ЦМЛ. Також у березні екстрена медична допомога надавала допомогу пацієнтам із підтвердженим діагнозом COVID-19. На доплату працівникам «екстренки» з обласного бюджету передбачено 1 млн 600 тис. грн. Понад 17 млн грн виділено з медсубвенції, що надійшла в область на доплату медпрацівникам вторинки та третинки. Окрім того, з бюджету Рівне нської міськради профінансовано виплати за березень та квітень на 2 млн 100 тис. грн.
  • Під час наради під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля керівниками великих підприємств задекларовано дотримання їхніми працівниками маскового режиму та інших санітарно-епідеміологічних вимоги в умовах пандемії. Конкретні випадки недотримання карантину потребують додаткової перевірки.
  • На сайті МОЗ є проєкт документу щодо вимог для роботи музеїв, бібліотек, інших громадських місць. Загальними вимогами для таких місць є: щоденний температурний скринінг працівників, наявність антисептиків, дотримання соціальної дистанції, використання масок, посилений дезінфекційний режим, регульована кількість відвідувачів.

 

Читайте також:Про що говорили на брифінгу РОДА за 4 травня?