Досвідчені дачники для отримання гідного врожаю радять ще при посадці саджанців додавати в лунки різні компоненти. Добавки допоможуть молодій рослині вкоренитися і забезпечать повноцінне харчування, необхідне для дружного дозрівання плодів.
Посадка перцю:
Ґрунт на ділянці можна підготувати з осені, тоді посадка саджанців перцю навесні багато в чому полегшиться. Кожну ямку потрібно знезаразити гарячим розчином марганцівки світло-рожевого кольору. Розсаду часто вирощують у торфових горщечках, що є тільки плюсом. Торф стане додатковою живильним середовищем для молодої рослини.
У кожну лунку при висадці перцю можна додати:
- ½ чайної ложки суперфосфату;
- ½ склянки деревної золи;
- невеликий совок компосту;
- вимочене в окропі лушпиння цибулі;
- можна додати перепрілий гній, якщо земля не удобрилась їм з осені.
- Фахівці при вирощуванні перцю не рекомендують використовувати хімічне підживлення. Воно може призвести до того, що перець дасть великий обсяг листя без утворення плодів.
Посадка томатів:
При посадці розсади томатів на дно кожної ямки рекомендується додати:
- гній (тільки обов'язково перепрілий);
- компост третього року;
- торф (якщо розсада не вирощувалася в торф'яних горщиках);
- деревну золу;
- цибульне лушпиння або шкаралупу яєць.
- На ніжну розсаду томатів дуже м'яко і ефективно впливає органіка. В грунт до органіки можна додати мінеральні добрива: селітра (аміачна), суперфосфат, спеціальні комплекси для помідорів.
Рослинам допоможе адаптуватися до нових умов добриво на основі дріжджів. Для його приготування 10 г дріжджів розчиняють у 10 л води і настоюють протягом доби. Потім вливають по 1 склянці рідини в кожну лунку.
Читайте також: багатий врожай моркви: кілька порад для правильного посіву