Наші предки вірили, що самі звичні для нас рослини можуть уберегти від бід і притягнути удачу і щастя в ваш будинок?

 Мак. Мак - одна з найсильніших квіток-оберегів, яку ще наші предки використовували від відьом, вампірів і всякої нечисті. Щоб захистити свій будинок від нечистих сил, мак садили в кожному саду, але найсильнішим оберегом є саме мак-самосів. Якщо така рослина з'явилася у вашому домі - це на щастя і знищувати його не можна ні в якому разі.

Дуб. Дуб символізує могутню силу, в усі часи воїнам, які вирушали на війну, в кишеню клали шматочок дубової кори, вважалося, що це додасть їм мужності, хоробрості і неймовірної сили. Але є одна умова, щоб дуб "поділився" своєю силою, потрібно бути справедливим і не робити людям зла.
 
Папороть. Всі знають про квітку папороті, яку шукають в Купальську ніч, щоб виконати найзаповітніше бажання, але, на жаль, це не більше ніж красива казка, так як папороть не цвіте. А ось сухі листочки папороті здатні захистити від пристріту, зміцнити здоров'я і посприяти матеріальному благополуччю. Наповніть їм невеликий тканинний мішечок і носіть завжди в кишені.
 
Часник. Ви напевно бачили у фільмі, як часником відлякують всяку нечисть і злих духів, і це неспроста. Часник дійсно володіє магічними і захисними властивостями, не дарма у наших предків біля вхідних дверей висіла коса з часнику, а в кишені завжди був висушений зубчик - вони вірили, що це вбереже їх від перевертнів.
 
М'ята. Сильний аромат м'яти не тільки відлякує злих духів, але і притягує в будинок успіх і багатство, тому наші предки так цінували цю траву: носили в ладанках, зберігали разом з грошима і фарбували соковитою зеленню хати.
 
Кріп. Кріп - це не тільки одна з улюблених спецій кожної господині, але і найсильніший оберіг. Якщо над вхідними дверима повісити пучок цієї пряної трави, то людина з поганими думками не зможе переступити поріг будинку. Раніше мами зашивали гілочки кропу під підкладку дитячого одягу, щоб уберегти їх від пристріту і поганих людей.
 
Калина. Калина - найпотужніший оберіг від пристріту, саме тому раніше калина росла перед кожним будинком. Раніше молоді дівчата поливали калиновим настоєм дорогу по якій йшов коханий, щоб його почуття не згасли, а стали ще сильніше.
 
Звіробій. Звіробій не тільки корисний для здоров'я, він ще володіє і магічними властивостями. Наприклад, якщо молода дівчина покладе гілочку цієї рослини в кишеню, то не знатиме відбою від залицяльників. Крім того, звіробій захищає від лихого ока, не дарма раніше в колиску до немовляти обов'язково клали гілочку звіробою.
 
Акація. Запах акації є джерелом позитивної енергії та гарного настрою, але не тільки. Пари, які мріють про дітей, можуть покласти гілочку акації під подушку, вважається, що ця рослина допоможе позбутися від безпліддя і незабаром відчути радість материнства.

Клевер. Клевер здавна вважався рослиною, яка здатна захистити від хвороб душі, тому люди, які страждають розладами нервової системи завжди носили його з собою. А ще листочки конюшини завжди на удачу брали з собою в довгі походи і подорожі.