Етапи еволюції холодильника: від погреба до стильного Смарт-пристрою
Звичайно, льодові кімнати, погреби (льохи) та спеціальні підземні сховища не мали з сучасними холодильниками нічого спільного, крім призначення. Пристрої, віддалено схожі на популярні зараз моделі холодильників, з’явилися ближче до кінця XIX ст. Одна з перших моделей електричних холодильників і досі зберігається у британському музеї. Вона має корпус приємного бежевого кольору і кілька металевих полиць однакового розміру всередині.
Це цікаво: Якщо один з перших електричних агрегатів для зберігання продуктів, виконаних у бежевому кольорі, доступний для ознайомлення у музеї Thinktank, то побачити сучасні бежеві холодильники LG можна в МОЙО.
- один з найперших прототипів сучасного холодильника був створений Томасом Мором в 1803 р. Тоді специфічну конструкцію з металевих пластин та «кожуха» з теплого кролячого хутра було розроблено для транспортування вершкового масла. Такий «холодильник» сам по собі навряд чи міг впоратися з охолодженням і подальшим зберіганням продукту, тому він містився у спеціальному баці із льодом.
- перший пристрій, в основі функціонування якого лежить компресійний цикл, створив Джон Грі. Його розробка використовувалася радше для заготівлі штучного льоду і могла одночасно виконувати функції морозильника і системи кондиціонування.
- в 1857 розпочалася «промислова» історія холодильників. Саме тоді їх почали експлуатувати у комерційних цілях.
- патент на холодильник у 1899 р. отримав інженер Альберт Маршалл. Він винайшов універсальний пристрій, який міг працювати на різних видах палива.
- у 20-х роках ХХ ст з’явився холодильник Ейнштейна, безшумний холодильник Крістіана Стрінструпа, патент на який пізніше викупила компанія General Electric.
- на початку 30-х ХХ ст розпочалося активне виробництво холодильників, у якості холодильного агента для яких використовувався фреон. Приблизно через 2 десятиліття з’явилися моделі, які підтримували функцію автоматичного розморожування.
- в 1980-х році ринок поповнився першими моделями, оснащені системою NoFrost. Кількома роками пізніше холодильники стали підтримувати інші знайомі сучасним користувачам функції.
- «Мілленіум» став новим етапом на шляху розвитку холодильного оснащення. Виробники почали активно виготовляти моделі Side-by-side, багатодверні пристрої, холодильники, оснащені дисплеями та пультами, «розумні» моделі з надсучасним ПО.
Яким буде наступний етап еволюції холодильників, поки що невідомо. Можливо, з часом абсолютно всі холодильники навчаться заповнювати свої полиці самостійно, як це робить розумний «пивний» девайс від компанії DrinkShift? Цього поки що ніхто не знає.