Здавалося б, що малюк тільки недавно народився, а вже прийшов час в дитячий садочок. Як підготувати дитину до такої важливої події і що потрібно зробити, щоб адаптація до дитячого садка пройшла м'яко і безболісно?

У питанні адаптації крихітки до дитячого садочку далеко не останню роль грає настрій мами, тому що якщо мама буде невпевнена і тривожна, це передається дитині і вона буде довго звикати до нових умов. Тому, дорогі мами, видихніть і відпустіть малюка на першу сходинку у доросле життя 

Також читайте: 5 вправ на розвиок мовного дихання 

Підготуйте дитину.

Після того як садочок обраний, всі питання з оформленням і документами вирішені, саме час підготувати дитину. Розповідайте малюкові про те, що зовсім скоро він піде в садок, про те, що там буде багато діток, вони будуть разом грати і їм буде дуже весело. Вирушаючи на прогулянку, пройдіться повз садочок, в який восени відправиться малюк, покажіть йому майданчик, розкажіть  про те, як ви будете туди вранці приходити, а ввечері повертатися разом додому.

Купуйте книги про те, як герої йдуть в дитячий садок і читайте їх з дитиною, проговорюйте ситуації , в яких мама йде, а малюк залишається з дітьми та вихователями, але ввечері мама обов'язково повернеться.

Поцікавтеся у дитини, чи хоче вона в садок, якщо ні, запитайте, що її турбує, чого вона боїться, проговоріть ці страхи і знайдіть відповіді для малюка. 

Також читайте: Підліткова любов: як правильно поводити себе батькам

Привчайте до соціуму.

Адаптація до садочку пройде набагато легше, якщо малюк вже має уявлення про колектив, і у нього була можливість перебувати в ньому без мами. Тому дуже корисними будуть розвиваючі заняття, на яких діти протягом години займаються з вихователем або, наприклад, міні-сад, де малюк зможе залишитися в суспільстві дітей без мами на 3-4 години.

Крім того, частіше гуляйте на людних дитячих майданчиках, в пісочниці, вчіть дитину спілкуванню з оточуючими і правилам поведінки. Дитина не повинна боятися інших дітей і вміти з ними взаємодіяти, знаходити спільну мову, ділити іграшки, грати в рольові ігри. 

Також читайте: Що робити, якщо дитина боїться купатись?

Привчайте до режиму.

Приблизно за місяць до відвідування дошкільного закладу поступово привчайте дитину до режиму, який буде в садочку. Привчайте рано прокидатися (орієнтовно за годину до виходу з дому), годуйте обідом і укладайте на денний сон приблизно в той же час, що і в дитячому садочку. Так дитині буде легше адаптуватися до режиму.

Ознайомтеся з меню дитячого саду і якщо там є страви, які ви дитині ще не готуєте, обов'язково познайомте з ними малюка. Привчайте вранці їсти молочну кашу, в обід - суп і друге. 

На той час, коли дитина піде в садок, вона повинна вміти проситися на горщик, самостійно їсти, пити з чашки, мити руки, вміти роздягатися і одягатися. Тому, вибираючи одяг для саду, беріть те, що простіше буде зняти або одягнути: взуття на липучках, кофти на блискавці, реглани, щоб малюк довго не возився з гудзиками і шнурками.

Також читайте: 5 можна і не можна для батьків

Виховуйте в дитині самостійність, вчіть нормам і правилам поведінки в суспільстві, щоб потім не доводилося червоніти. А, головне, пам'ятайте про те, що ваша дитина вже підросла і її можна трішечки від себе відпустити. Позитивний настрій і спокій мами і тата - запорука успішної адаптації дитини до дитячого садочку.

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber