Фахівці з розвитку мовлення відзначають, що багато проблем з вимовою у дітей виникають через невміння володіти мовним диханням. На щастя, мовним диханням дуже просто керувати, навчитися цьому можна за допомогою простих вправ дихальної гімнастики, які можна проводити з малюком навіть під час прогулянок на свіжому повітрі.

Чарівна зарядка для розвитку мовного дихання дуже корисна, і не тільки для того, щоб малюк швидше заговорив. Такі вправи необхідні для профілактики різних мовних відхилень, дозволяють збільшити захисні сили організму і зміцнити імунітет, поліпшити розумову працездатність.

Починати займатися дихальною гімнастикою можна вже з 1,5 - 2 років

Дихальна гімнастика повинна бути спрямована на розвиток безшумного вдиху і плавного видиху через рот.

Починайте дихальну гімнастику з коротких занять - до 5 хвилин, потім, якщо дитині подобається, збільшуйте час.

Під час занять стежте, щоб малюк не надував щічки, що не стискав губки і не піднімав плечі

Подути на кульбабку

На прогулянці не проходьте повз пухнастих парашутах-кульбаб, нехай малюк подує на них, щоб все-все пушинки розлетілися. Якщо для кульбаб зараз не сезон, нехай малюк уявить, що у нього в руках кульбаба, і повіє на нього.

Мильні бульбашки

Частіше купуйте малюкові мильні бульбашки, нехай вчиться надувати великі і маленькі різнокольорові повітряні кульки.

Задути свічку

Запаліть свічку, і запропонуйте дитині її задути. Згодом збільшуйте кількість свічок, нехай малюк вчиться задувати все більше і більше вогників.

Керувати паперовим корабликом

Зробіть з паперу паперовий кораблик і запускайте його - в калюжах після дощу, в ванні під час купання - нехай малюк дме на кораблик, керуючи його рухом.

Вдихати аромат

Гуляючи, запропонуйте малюкові понюхати квіти, які зустрінете по дорозі, шишки або жолуді в парку, свіжоскошену траву, восени - листя дерев, взимку - сніг і т. д. У будинку пропонуйте понюхати їжу, перш ніж її їсти, ягоди, фрукти, овочі.

Так, день за днем, у дитини буде розвиватися мовне дихання і їй буде значно простіше "розговоритися".