Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
В 12-ти районах Рівненщини запроваджений карантинний режим

В 12-ти районах Рівненщини запроваджений карантинний режим

Щоправда не через хворобу чи епідемію. Ввели його рівненські екологи в зв'язку з поширенням амброзії полинолистої. Однорічної ярої рослини, яка за зовнішнім виглядом розмірами і формою листків нагадує полин.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання заморозків, спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, викликає різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Крім цього рослина здатна в польових умовах витісняти і пригнічувати бур'яни та культурні рослини. Рівненські фітосанітари кажуть, вперше на Рівненщині амброзія з'явилася у 1986-му році. З того часу вона тільки розмножувалась.

Боротися з поширенням амброзії можна декількома способами.

Участь у акції зі знищення амброзії в Гощанському районі за ініціативи фітосанітарної інспекції взяли і представники департаменту екології та природних ресурсів. Допомагала і районна влада.

Окрім амброзії карантин на Рівненщині оголосили ще через три рослини. Це золотиста картопляна нематода, бактеріальний опік плодових та ризоманія буряку. Відмінять карантин тоді, коли ці рослини знищать повністю.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: