rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 01.12.2018

теги: туризм, Гоща, млин

Туристична родзинка Гощі: водяний млин ХІХ століття [ФОТО]

Туристична родзинка Гощі: водяний млин ХІХ століття [ФОТО] Рівненщина ще має багато цікавинок для завзятого мандрівника. Здавалося, що ніби бачив вже все. А виявляється, що рідний край приховує ще дуже багато гарних місць та неймовірних пам'яток архітектури. Однією із таких є Заставський водяний млин. Він знаходиться у мальовничому куточку України, в селищі Гоща. Давайте разом подивимося як він виглядає.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Водяний млин ХІХ століття збудований родиною Валевських. Устаткування для об'єкту везли із самої Голландії. Про те, що млин був збудований в далекому 1882 році, можна побачити й зараз. В середині знаходиться балка, на якій до цих пір зберігся напис прізвища родини та рік будівництва.

pic

Незважаючи на те, що пам'ятка архітектури знаходиться у приватній власності, в середину можна потрапити без проблем. Дуже приємний власник не тільки показує, а й розказує трішки історії про свій рідний край.

pic

Якщо вдаватися до історичних фактів про млин, то інформації дуже мало. Відомо, що він дістався у спадок Октавії Валевській, а вже в ХХ столітті ним володіла інша родина.

pic

Відомо й те, що це не єдиний водяний млин, який був у Гощі. Але єдиний, який зберігся до наших днів.

pic

Незважаючи на те, що споруда перебуває у приватній власності, внутрішній вигляд бажає набагато кращого, ніж можна побачити.

pic

Я не знаю як передати Вам відчуття, але усередині ніби все до чого ти торкаєшся, дихає історією. Здавалося те, що має досить таки трагічний вигляд, змушує Вас на хвильку зупинитися... і задуматися, що берегти треба те, що є, а не те, чого вже немає.

pic

Досить таки ще міцними сходами ми спочатку піднімаємося на другий, а згодом на третій поверх. Там ми бачимо безліч обладнання, яке колись мало своє життя і давало роботу людям. А нині у повній тиші стоїть і споглядає на допитливого мандрівника, який час від часу заглядає у середину пам'ятки архітектури.

pic

Ймовірно млин може стати ще однією туристичною окрасою Гощі, адже місце де він розташований має мальовничі краєвиди. Цього року тут можна побачити навіть лебедів, які доповнюють красу історичного куточку Рівненської області.

pic

Мандруйте Рівненщиною разом з нами. Відкривайте нове.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Рівненщина містична: таємниці старовинного млина у Гощі [ВІДЕО]

rivne1.tv
переглядів: 657

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=96576' >Історія за зачиненими дверима: маєток Стецьких  [ФОТОРЕПОРТАЖ]</a>

Історія за зачиненими дверима: маєток Стецьких [ФОТОРЕПОРТАЖ] (переглядів: 829)

Маєток, який можливо польський пан програв колись у карти, розташований на мальовничому пагорбі у селі Великі Межирічі. Через низку різних факторів, двері палацу не відкриті для пересічного мандрівника. Але нам таки вдалося потрапити у середину. Як виглядає нині маєток, дивіться далі...
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96929' >Садиба Валевських у Гощі: руїни історії, які оживуть [ФОТО]</a>

Садиба Валевських у Гощі: руїни історії, які оживуть [ФОТО] (переглядів: 465)

Усім тим хто любить не тільки мандрувати, а й занурюватися у власну історію присвячується... Є надія на те, що на теренах Рівненщини з'явиться ще одна цікавинка для туристів із різних куточків країни.
// 06.12.2018
<a href='/Info/?id=88931' >Мандруємо Рівненщиною: машина часу  [ТЕСТ]</a>

Мандруємо Рівненщиною: машина часу [ТЕСТ] (переглядів: 3900)

Як було і що лишилося? Запустіть машину часу історичними та архітектурними пам'ятками Рівненщини, дізнайтеся, що впізнали, а що стало для Вас новим.
// 04.11.2018
<a href='/Info/?id=94123' >Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО]</a>

Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО] (переглядів: 2459)

Рівненщина багата на історію і до наших днів збереглися не тільки замки, а й палаци. Пропонуємо до Вашої уваги мандрівку до селища Млинів у Палац Ходкевичів.