rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 21.10.2018

теги: Рівненщина, Млинів, палац Ходкевичів

Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО]

Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО] Рівненщина багата на історію і до наших днів збереглися не тільки замки, а й палаци. Пропонуємо до Вашої уваги мандрівку до селища Млинів у Палац Ходкевичів.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Не зважаючи про те, що Млинів уперше згадується на початку XVI століття, люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця – у літописні часи був давньоруською фортецею.pic

Згодом поселення згадується у перших роках XVI століття. Тоді литовський князь і польський король Олександр Ягелончик дарує вже Млинів якомусь москвитянину Бобру. Наступник короля Олександра Сигізмунд I в 1508-му році передає Млинів своєму кременецькому наміснику Якову Монтовту.pic

Пізніше землі сучасного Млинова належали Вишнівецьким, а згодом, як придане, переходять у власність білорусько-литовських магнатів Ходкевичів.

pic

Знатна родина береться помістя серйозно облаштовувати аж наприкінці XVIII століття. У 1780-му поруч з майбутнім палацом будується гостьовий будинок, так звана офіцина.pic

Садиба Ходкевичів – це великий палацовий комплекс. Для будівництва родового гнізда Ходкевичі спеціально запросили Єфраїма Шредера, придворного архітектора польського короля. Двоповерхова будівля у стилі класицизму з шестиколонним портиком височіла над Іквою. На фронтоні ризаліту виднівся родовий герб власників маєтку.pic

Поруч зберігся старовинний парк, який розбив ірландець Діонісій Макклер.pic

Через містику садиба Ходкевичів довго лишалась недобудованою. Повністю завершити зведення маєтку вдалось Олександру Ходкевичу у 1815 році.

pic

У 1915 році садиба Ходкевичів у Млинові була пошкоджена, адже через місто проходила лінія фронту. Наприкінці 20-х років власник маєтку перевіз залишки садибного архіву до Кракова та Львова. Частина документів тепер є надбанням Державного архіву Польщі.

pic

З 1977 року у малому палаці знаходиться Млинівський краєзнавчий музей.

pic

переглядів: 2055

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.11.2018
<a href='/Info/?id=88931' >Мандруємо Рівненщиною: машина часу  [ТЕСТ]</a>

Мандруємо Рівненщиною: машина часу [ТЕСТ] (переглядів: 3303)

Як було і що лишилося? Запустіть машину часу історичними та архітектурними пам'ятками Рівненщини, дізнайтеся, що впізнали, а що стало для Вас новим.
// 26.10.2018
<a href='/Info/?id=95324' >Мандруємо Рівненщиною: Садиба Малинських або маєток вічного холостяка [ФОТО]</a>

Мандруємо Рівненщиною: Садиба Малинських або маєток вічного холостяка [ФОТО] (переглядів: 2117)

Рівненщина унікальна на різні архітектурні творіння.Ми хочемо, щоб Ви разом з нами дізналися якомога більше про рідний край. Отож вирушаємо до села Зірне, що знаходиться у Березнівському районі.
// 19.10.2018
<a href='/Info/?id=95155' >Загублена історія: Велика синагога в Дубно [ФОТО]</a>

Загублена історія: Велика синагога в Дубно [ФОТО] (переглядів: 1089)

Усі ми знаємо місто Дубно через те, що там знаходиться замок. Сьогодні ми пропонуємо Вам дізнатися про ще одну пам'ятку історичного міста - Велика синагога. Як було і що маємо зараз дивіться далі:
// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=95380' >Як вигідно купити тур в Рівному</a>

Як вигідно купити тур в Рівному (переглядів: 682)

Наближається час відпустки, і люди замислюються, де відпочити. Хочеться і дешево, і красиво, і бажано в іншій країні, тому що не сидіти ж весь відпочинок в Рівному.