rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 14.06.2018

Не вчіть дитину малювати: ТОП-10 порад від арт-терапевта

Не вчіть дитину малювати: ТОП-10 порад від арт-терапевта Дитячі малюнки мають величезне значення для гармонійного розвитку особистості. Чого не варто вчити дитину та де слід відпустити її у "вільний" політ фантазії - читайте далі.

Чимало батьків скажуть, що потрібно малювати відповідними кольорами та правильні форми. Але саме поняття правильно абстрактне. Адже небо не завжди блакитне, а трава не зажди тільки зелена. Дитина цього може не знати. якщо їй із самого дитинства розповідають про загальновизнані канони. Тому психологи радять не вчіть дитину малювати!, а якщо хочете зробити з малюка юного Малевича, то тільки у професійній художній школі і після 8 років.

Чому вчити малювати до 8 років шкідливо

Колір і форма, лінії на аркуші паперу є способом самовираження дитини, і як тільки матуся починає коментувати, що сонечко має бути круглим, дивлячись на квадратне сонечко дитини, вона тут же знайде інший спосіб самовираження, і це будуть капризи, крики і т.д . У період дошкільного віку, у дитини проходить важливий етап дорослішання – соціалізація, малюнок дозволить зрозуміти всі труднощі та переживання з цього приводу. Але в тому випадку, коли дитина вільна була малювати, що забажає сама. Якщо дитині не дозволяють малювати страшні малюнки, то вона все нереалізоване може винести у реальний світ, в оточення.

Дитина має право на сюрреалізм у малюнках, ніколи не виправляйте і не домальовуйте нічого. Якщо вам особисто малюнок не красивий - це не означає. що він такий же і для малюка. Це тотожно до дорослого життя - дитина чекатиме, що за неї дорослі вирішать та виправлять всі вчинки. Кожен, навіть випадковий малюнок - вираження емоцій та відчуттів дитини у той момент до світу і самого себе. Можна допомогти дитині із вибором сюжету, якщо є потреба, але завжди останнє слово у виборі за дитиною.

Чим малювати?

Для початку варто мати фарби, котрі можна змішувати, змінювати форму ліній та композицію в цілому (що важко зробити із чіткими лініями фломастерів). Також арт-терапевти радять воскові олівці, котрі дають ефект терапевтичного простору в малюнку.pic

Не критикуйте та не порівнюйте витвори малюка із іншими

Ніколи не критикуйте і не порівнюйте малюнки дитини з іншими. Через прийняття продукту творчої діяльності вашого малюка ви приймаєте процес його становлення як особистості. Адже логіка дитини така: якщо малюнок поганий, значить і я для мами погана. Тому не бійтеся перехвалити дитину, адже кожен малюнок – це частинка прояву душі вашого маленького дива, його індивідуальності й неповторності.pic

Важливо зауважити, що процес малювання для дітей – це спосіб самопізнання, і дуже важливо не втрачати такий важливий психологічний і педагогічний інструмент, як малюнок. Прості запитання до дитини: “Хто намальований на малюнку? Який він? Що він робить? В якому він настрої?” – Дають можливість батькам заглянути в душу дитини і побачити можливі проблеми.

Важливо сказати те, що сама дитина починає пишатися собою, коли бачить продукти своєї творчості в малюнках, що є найкращим засобом для психологічної профілактики невротичних розладів особистості, тривог, страхів і низької самооцінки. Я як ви будете пишатися ви своєю дитиною, ні в казці сказати, ні пером описати. Малюнок є найпершою формою самовираження людства і найдавнішим засобом соціалізації. Наскальні малюнки передають нам весь шлях розвитку суспільства і цивілізації, так дайте ж своїй дитині пройти свій шлях розвитку в малюнках.pic

За матеріалами Дитячий психолог

Олена Рибінська
переглядів: 2117

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 23.10.2018
<a href='/Info/?id=95576' >Що ім'я дитини говорить про її батьків: психологічний портрет мами і тата </a>

Що ім'я дитини говорить про її батьків: психологічний портрет мами і тата (переглядів: 726)

Що ім'я дитини говорить про психологію батьків? Вийдеш на майданчик гуляти, а в пісочниці сидять Ніколь, Анна-Марія, Радомир і Костя. Психологи кажуть: за дитячими іменами можна давати оцінку соціуму. Що кажуть імена дітей про батьків?
// 04.10.2018
<a href='/Info/?id=95087' >5 ідей оригінальних подарунків до Дня вчителя замість квітів і цукерок. Поради мамам</a>

5 ідей оригінальних подарунків до Дня вчителя замість квітів і цукерок. Поради мамам (переглядів: 571)

Традиційно в першу неділю жовтня вчителі відзначають своє професійне свято. В цей день їх задаровують квітами і цукерками. Банально, правда? Якщо ви хочете виділитися подарунком, тоді до Вашої уваги 5 оригінальних ідей, які сподобаються вашому педагогу.

У 2018 році День вчителя в Україні відзначається 7 жовтня. Оскільки в неділю вихідний, то школярі задаровують своїх вчителів в п'ятницю напередодні свята.
// 27.09.2018
<a href='/Info/?id=94921' >Хто такі діти кристали: 12 ознак унікальних дітей нової ери</a>

Хто такі діти кристали: 12 ознак унікальних дітей нової ери (переглядів: 463)

У наш час досить багато говориться про незвичайний поколінні - дітей індиго, але дослідники сфери тонкої матерії стверджують, що крім дітей індиго вже багато років на світ народжуються зовсім інші малюки – кристальні діти. Неймовірно, але серед нас живе ціле покоління таких дітей, про особливості яких нам мало що відомо. Чим же вони так відрізняються від звичайних дітей, і за якими особливостями їх можна відрізнити?
// 26.05.2018
<a href='/Info/?id=68267' >ТОП-10: літня творчість дітей - активно, яскраво та пізнавально</a>

ТОП-10: літня творчість дітей - активно, яскраво та пізнавально (переглядів: 2068)

Відпочинок - час для батьків та дітей. Безтурботно проводити літні дні, не бігти до садочка та школи, не виконувати домашні завдання, а просто насолоджуватися сонечком та літом. Для вас підібрали топ-10 варіантів цікавого та емоційно насиченого відпочинку.