rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 18.09.2018

теги: Рівне 1, свята, 18 вересня

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
18 вересня Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Захарії і святої праведної Єлисавети - батьків Іоанна Предтечі.

Святий пророк Захарія і Єлизавета були праведні перед Богом.

Захарія був первосвященик і пророк. При урочистій події введення Діви Марії він, за Божим навчанням, ввів її у Святая Святих.

Сином Захарії і Єлисавети був чесний і славний пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн.

Коли Пресвята Діва в 40 день по народженні Спасителя прийшла в храм Божий для законного очищення, то, за переказами, саме Захарія прийняв Її з Немовлям і поставив в храмі на місці, призначеному для дів.

Ірод, цар юдейський, побоюючись що Немовля Христос відніме його царство, засудив на побиття всіх новонароджених в Юдеї і в тому числі Іоанна.

Однак послані Іродом вбивці не знайшли святого Іоанна в будинку Захарії. Коли почалися в Віфлеємі безбожні вбивства дітей, свята Єлизавета, схопила Івана та негайно ж вирушила в найвищі гори пустелі (в цей час святий Захарія перебував в Єрусалимі, виконуючи череду своїх робіт).

І, коли, з висоти гір вона побачила, що наближаються воїни, то закричала, звернувшись до кам'яної скелі: "Гора Божа! Прийми матір з дитиною!" І тоді розступилася гора та прийняла Елизавету з Іоанном всередину і, таким чином, сховала їх від вбивць.

Так воїни, не знайшовши шуканого, повернулися назад з порожніми руками. Тоді Ірод послав в храм до Захарії зброєносця свого сказати йому: "Віддай мені сина свого". Святий Захарія відповів: "Я служу тепер Господу, Богові Ізраїля, а де в даний час син мій, того не знаю".

Ірод сильно розгнівався і знову послав до Захарії зброєносця сказати йому, що якщо він не видасть сина, то помре сам. І прийшли до нього воїни, люті, як звірі, готові зробити веління беззаконного царя і з люттю говорили священику: "Де ти приховав свого сина? Видай нам його, бо цар наказав нам негайно ж вбити тебе, якщо ти не видаси нам сина свого ". Захарія на це мужньо відповів: "Ви вб'єте тіло моє. Господь же прийме мою душу". І зараз вбивці, виконуючи беззаконне веління, кинулися з люттю на святого і вбили його між церквою і вівтарем (Мф. 23:35).

Пролита кров його, всмоктавшись, залишилася на мармурі і зробилася як камінь, на свідоцтво злочину Ірода і його вічного засудження.

Тим часом Єлизавета, прихована Богом разом з Іоанном, перебувала в горі, що розступилася. У ній, за Божим повелінням, утворилася для них печера; поблизу неї з'явилося джерело, і виросла фінікова пальма, повна плодів. Всякий раз, як наставав час прийняття їжі, дерево схилялося, - коли ж вони наситяться плодами, знову випрямлялося.

І після сорока днів після убивства Захарії, свята Єлисавета померла в згаданій печері. З того часу святий Іоанн був ангелом до свого повноліття. Так зберігала і покривала рука Божа святого Іоанна.

Олена Грицаюк
переглядів: 1665

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96277' >16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської</a>

16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської (переглядів: 141)

16 листопада відзначається народне свято Анна Холодна, а церква згадує святу княжну Анну Всеволодівну. Дізнайтеся прикмети свята та історію життя преподобної княжни Анни.
// 08.11.2018
<a href='/Info/?id=96030' >8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом</a>

8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом (переглядів: 1196)

Щороку 8 листопада православна церква відзначає день пам'яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитріїв день. Дізнайтеся про прикмети і традиції на цей день.
// 06.11.2018
<a href='/Info/?id=95952' >Молодий місяць в листопаді: як правильно провести цей день</a>

Молодий місяць в листопаді: як правильно провести цей день (переглядів: 613)

Молодий місяць настає кожен місяць і багато людей стежать за місячними циклами, знаючи, що вони впливають на поточні справи, бізнес і відносини.
// 04.11.2018
<a href='/Info/?id=73931' >День працівника соціальної сфери України. Привітання зі святом</a>

День працівника соціальної сфери України. Привітання зі святом (переглядів: 17589)

Щорічно у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери України. Цього року це свято випало на 4 листопада.