Про що розповість колір шкаралупи
Багато хто звик думати, що яйця в коричневій шкаралупі набагато кращі (більш поживні і корисніші), ніж у білій. Це омана. Колір шкаралупи лише говорить про «масті» курочки, яка знесла яйце. Коричневі курочки несуть такого ж відтінку яйця, а птиці з білим пір'ям - білосніжні. Тому колір шкаралупи не визначає поживність яйця, це залежить від того, чим годували птицю.
Сирна паска за рецептом Тіни Кароль
Як вибрати свіжі яйця
Магазинний продукт обов'язково продається з маркуванням - дата «появи» яйця на світ повинна стояти і на упаковці, і на самих яйцях. Також про свіжість може розповісти маркування: буква «Д» говорить про дієтичні властивості і відносить яйця до найсвіжіших, «С» - вказує на те, що яйцям більше тижня. Термін придатності яєць повинен бути не більше 25 діб.
На домашніх яйцях ви не побачите маркувань, цифр і букв, для визначення свіжості тут підійдуть інші хитрощі. Звертайте увагу на шкаралупу - у свіжих продуктів вона матова, глянцева – яйця не свіжі.
Візьміть яйце в руку і потрясіть його - у свіжого «внутрішність» не ворухнеться, у старого буде переливатися усередині - ви легко це відчуєте.
Що можна покласти у великодній кошик, а що не варто
Слід обходити стороною продукт з тріснутою шкаралупою - це прямий шлях для швидкого розвитку бактерії.
Більш безпечно буде купувати яйця з чистою шкаралупою, без слідів курячого посліду, що допоможе знизити ризик підхопити сальмонельоз і кишкові інфекції.
Переконатися в свіжості покупки легко, опустивши яйця в миску з водою. Свіжі яйця залишаться лежати на дні, спливуть на поверхню тільки несвіжі, не придатні до вживання.