Рано чи пізно ваша дитина запитає: «Звідки я взявся?», «Як з'являються діти?», «Що таке секс?». Щоб не впасти в ступор від несподіванки, потрібно бути заздалегідь готовим до того, що дитина задасть «незручні питання» і знати, як правильно на них відповідати.

Статеве виховання дитини починається задовго до того, як малюк почне розмовляти і задавати питання. Батьки повинні розуміти, що відбувається в розвитку і психоемоційному стані дитини і спрямовувати її в правильне русло. У кожного віку свої особливості пізнання і розвитку, відкиньте сором'язливість і святенництво, в доступній малюкові формі вмійте задовольнити його цікавість.

Від народження до 2-х років
Малюки раннього віку тільки вчаться пізнавати своє тіло, приділяючи однакову увагу всім його частин: і щічка
м, і пальчикам, і ручкам, і ніжкам, і тим, які дорослі часто називають «непристойними». Не сваріть і не бийте по руках дитину, яка чіпає або намагається грати зі своїм статевим органом - для малюка цього віку такі дії природні і носять пізнавальний характер. Однак стежте, щоб заняття це не захоплювало дитини надмірно, м'яко корегуйте його дії, відволікайте.

Від 2-х до 3-х років
У ці роки дитина починає розуміти, хто в
она - хлопчик чи дівчинка. Це вік наслідування, коли малюки копіюють поведінку батьків. Дайте своїй дитині основи статевої грамотності, навчіть, що його статеві органи - тільки його приналежність, їх не можна нікому показувати, не можна дозволяти нікому до них торкатися. Не придумуйте спеціально смішні «прізвиська» для статевих органів дитини. З самого початку називайте речі своїми іменами - пеніс, піхва. Якщо дитина з дитинства буде чути ці слова, вони не будуть для нього лайливими і сором'язливими в майбутньому.

Від 3-х до 5 років
Це вік перших проявів любові: дівчатка стверджують, що вийдуть заміж за
тата, а хлопчики - одружаться з мамами. Переконуйте дитину, що і мама, і тато вже зайняті, і одружитися на них малюк не зможе, але коли виросте, знайде собі схожу дружину або чоловіка. Уже в цьому віці з'являється особливий інтерес до свого тіла, до відмінностей хлопчиків і дівчаток. Не ігноруйте інтерес дитини, в простій і доступній формі задовольніть цікавість дитини, не заглиблюючись в подробиці. Зараз в книжкових магазинах багато літератури для дітей «про це», купіть її заздалегідь, а коли прийде час - погортайте разом з малюком.

Від 5-ти до 7-ми років
Дитина серйозніше ставиться до відносин чоловік-жінка, більш детально цікавиться, як він з'явився на світ і що таке секс. Ця інформація викликає особливий інтерес у дитини, краще, якщо він отримає відповіді від батьків, ніж в дитячому колективі, підглядаючи за батьками в спальні, залучаючи на допомогу інтернет. На допомогу знову прийде ілюстрована дитяча література, а також пояснення, що любов - це нормальна форма спілкування дорослих чоловіків і жінок, яка приносить щастя і любов, і задумана самою природою.