Ви, звичайно, не повинні очікувати побачити одразу якісь осмислені картинки. Доведеться докласти зусиль, виділити достатньо часу та запастися терпінням для того щоб ваша дитина справді змогла почати малювати самостійно і осмислено.
Багато хто з батьків робить велику помилку припускаючи, що достатньо віддати дитину до навчального закладу якомога раніше (у 1.5-2 роки) і дитина одразу ж, мало не з третього заняття, покаже результат, зможе малювати не тільки самостійно, а й красиво і правильно. Це не так. Для того, щоб процес навчання почався й продовжувався у правильному руслі інколи зовсім не треба спішити затовкти якнайбільше знань у маленьку, ще не до кінця сформовану голівку. Щоб навчити дитину малювати звірів і птахів, улюблених героїв мультфільмів для початку доведеться грунтовно попрацювати.
Якщо дитині всього 2-3 роки, то починати треба з вивчення простих технік малювання, які будуть описані в цій статті, якщо ж старше 4-х років, то вибирайте будь-яку вподобану картинку, краще розмальовку або малюнки, де зображено поетапність роботи над малюнком.
З чого почати?
По-перше, важливо розвинути інтерес до творчості, до самого процесу малювання. Навчити малювати дитину буде складно, якщо дитині цікаво це не цікаво.
Вам знадобляться: фарби, великі аркуші паперу, пензлики, звичайна губка, склянка з водою, кольорові олівці, фломастери тощо. Надіньте одяг, який не шкода, адже якщо дитина молодше 5 років, то фартушок вас не врятує. Щоб навчити малювати дитину, вам потрібно мінімум два-три рази на тиждень проводити з нею по 10-20 хвилин, освоюючи різні навички. Слід також потурбуватися про велику кількість паперу. Він не обов’язково повинен бути першокласної якості, адже перші кроки у малюванні – це перші невдачі.
Техніка малювання – вільна творчість
1. Головне правило навчання – це свобода дій. Ідеальний вибір до першого уроку – глянцевий білий папір і акварельні фарби. Вмочуючи пензлик у фарбу і капаючи фарбою на папір, ви побачите, якими химерними візерунками вона розтікається, сама створюючи картинки. Дайте дитині в руку пензлик, нехай він поводить їй по паперу і зрозуміє, що малювати дуже просто! Перше заняття з малювання не повинно тривати більше 10 хвилин, щоб не набриднути.
Техніка малювання – чарівна губка
Отже, якщо у вас є гуаш і лист паперу не менше ніж А3, то ми можемо починати. Умочіть своєю рукою губку у фарбу, злегка відіжміть її, потім поставте відбиток на аркуші паперу. Губку можна згорнути в рулончик або вирізати з неї фігурки. Навчити дитину малювати таким способом простіше, якщо у губки буде певна форма. Наприклад, прямокутний відбиток, коли підсохне, може стати основою будиночка. Фломастером або олівцями можна буде потім домалювати віконця і дах. Залиште можливість своїй дитині самому пофантазувати!
Техніка малювання – вологий стиль
Якщо у вас є великий щільний аркуш паперу, таця під його розмір і акварельні фарби, то приготуйтеся творити чудеса. Насамперед намочіть свій лист, опустивши його на пару секунд в воду. Покладіть лист на тацю або будь-яку іншу підставку. Нехай дитина почне малювати аквареллю по листу. Фарба буде трохи розтікатися, і змішуватися, створюючи зовсім незвичайні малюнки. Провівши кілька таких уроків, можна надалі такою технікою розмальовувати розмальовки для дітей.
Чого не варто робити, якщо ви хочете навчити дитину малювати:
1. Ніколи нічого не покращуйте своєю рукою на малюнку дитини – це буде кривдити вашу дитину;
2. Не дозволяйте малювати на шпалерах – всьому своє місце і справа тут не в творчих поривах;
3. Маленькі діти перший час не малюють, а просто квецяють на папері. Не ставтеся глузливо до таких малюнків, адже ви можете скривдите дитину і створите у неї враження, що малювання – це марна трата часу.
Тепер ви знаєте, як навчити дитину малювати, з яких технік варто починати, що варто робити, а що – ні.
Малюйте!
Фантазуйте!
Читайте також: Як навчити дитину плавати? Рівне нські батьки діляться досвідом
Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber