Дитинство - це час для відкриттів і знайомства з навколишнім світом. А повноцінний розвиток неможливий без спілкування дитини з іншими членами суспільства, і однолітками в тому числі.


Небажання чи невміння дитини спілкуватися з однолітками має стати тривожним дзвіночком для батьків. Хоча багато мам і тат на цей факт не особливо звертають уваги, бо така дитина більш спокійна, домашня, слухняна і ... зручна для них. А іноді дорослі самі перешкоджають спілкуванню дитини з іншими дітьми, щоб убезпечити її від поганих контактів і негативного стороннього впливу. Але чи добре це?

1. Якщо дитина комплексує або тримається осторонь від інших дітей через її застарілий мобільний або не дуже модний і дорогий одягу, то постарайтеся виділити гроші на оновлення її гардеробу і придбання нового девайсу. Тільки робіть покупки разом з нею і враховуйте її смаки і переваги. Все це зробить ваше чадо більш впевненим у собі.

2. Запишіть дитину в спортивну секцію або танцювальну студію: можливо, її ізольованість пов'язана з недоліками фігури, зайвою вагою і пов'язаними з цим комплексами.

3. Зверніться до психолога, особливо якщо ви помічаєте за дитиною зайву агресію, плаксивість і замкнутість.

4. Більше часу приділяйте спілкуванню з дитиною. Розкажіть їй про ваше дитинство, як весело було проводити час з друзями і як ви виходили з ситуацій, коли вас ображали або насміхалися. Навчіть дитину ставитися до оточуючих, зокрема, однолітків, з теплотою, а не з побоюванням і неприязню.

5. Влаштовуйте дитячі свята у себе вдома, на які дитина зможе запросити хлопців з садочку або школи. Дайте дітям вдосталь повеселитися. Така підтримка зробить вашу дитину більш популярною серед однолітків і її впевненість у собі буде рости.

6. Навчайте дитину ділитися з дітьми іграшками або солодощами. Наприклад, візьміть на дитячий майданчик з собою цукерки або печиво, якими вона зможе пригостити інших діток.

7. Щоб дитина стала менш сором'язливою, попросіть вихователя в дитсадку або вчителя частіше її брати в різні театральні сценки або виступу. Або запишіть дитину в театральну студію, де навчають дітей не боятися публіки і виступати перед публікою.