Більшість людей не вірять у прикмети і забобони, вважаючи їх глибоким пережитком минулого. Але це тільки на перший погляд. Досить придивитися до поведінки будь-якої майбутньої матусі і відразу ж стає зрозуміло: напередодні найважливішої і найвідповідальнішої події у своєму житті, вона не тільки «ненароком» дізнається все народні прикмети, а й чітко дотримується їх. Пояснення цьому дуже просте: на підсвідомому рівні жінка хоче зробити все, щоб пологи пройшли легко, а малюк народився здоровим.

• За багаторічними спостереженнями наших предків, склалася прикмета, що під час виношування дитини жінка не повинна шити, вишивати і в'язати. Нібито займаючись рукоділлям під час вагітності, вона ризикує «заплутати» пуповину дитині.

• Також в старовину майбутня матуся не мала заздалегідь купувати своєму майбутньому малюкові одяг, оскільки вважалося, що злі духи встигнуть «зайняти» ці речі і це послужить перешкодою до народження дитини

• Вважається, що вагітна не повинна дивитися на різні каліцтва, інакше дитина народиться такою ж. Правда це чи ні - невідомо, але те, що емоції вагітної безпосередньо проектуються на дитину - доведено, тому необхідно якомога частіше споглядати прекрасне і уникати негативних емоцій.

• Незвичайною і моторошнуватої прикметою є те, що вагітній жінці не можна переступати плоди, «народжені» в землі (картоплю, моркву, буряк і т.д.) Обгрунтовувалося це тим, що в землю ховають мерців, а значить, що вона може забрати і немовляти.

• Майбутнім породіллям рекомендується приховувати свою вагітність якомога довше, оскільки можлива негативна енергетика, наприклад, заздрість, можуть зашкодити не тільки матусі, але і ще не народженому малюкові. З наукової точки зору це пояснюється тим, що вагітна жінка вкрай сприйнятлива до всіх негативних факторів.

• Питання: «Чому вагітним не можна стригти волосся?» зараз цікавить багатьох. Не знаючи насправді істини, лише одиниці не дотримуються цього марновірства. А справа в тому, що ще з давніх-давен вважалося - саме в волоссі знаходиться життєва сила людини, і до самих «кінчиків» вони насичені корисними речовинами, тому зістригаючи навіть трохи волосся, вагітна позбавлялася додаткового «підживлення» організму.

• Фарбуватися майбутнім матусям теж строго заборонялося: їх лякали тим, що дитина народиться з плямою на тілі. Швидше за все, так просто залякували молодих красунь, які не бажають припиняти «марафет» під час вагітності. Але насправді науково доведено, що хімічні елементи, що знаходяться в фарбі, проникають в організм матері і можуть посприяти проявів алергії після народження малюка.

• Ще одна прикмета, що прийшла до нас з давніх часів, однак вона має під собою цілком наукове обгрунтування: вагітній не можна спати на спині. За старих часів говорили - інакше дитина народиться мертвою. Насправді при такому положенні може статися здавлювання нижньої порожнистої вени, на яку тисне матка. При цьому сповільнюється постачання кров'ю малюка, а вже наслідки цього можуть бути різні: відшарування плаценти, гіпоксія плоду тощо.

• Прикмета про те, що вагітній не можна сидіти на порозі, пояснювалася нашими предками наступним чином: поріг - своєрідна межа між чужим світом і домашнім, а деякі і зовсім вважали поріг кордоном між нашим і потойбічним світом. Саме тому в багатьох країнах вважається поганою прикметою навіть наступати на поріг, не те, що на ньому сидіти. Чи так це насправді, складно сказати, але на порозі все ж сидіти дійсно не слід, хоча б тому, що там дме і така поза зовсім несприятлива для вагітної.

Є ще одна прикмета: «Не можна вагітним поліно переступати» (це ж стосується і різних палиць, і мотузок, і будь-яких інших перешкод). Можливо, таким чином, наші предки застерігали вагітних від широких різких кроків, які їм протипоказані.

• Народне повір'я, що матуся, яка вживає в період вагітності червоні ягоди, народить рум'яного малюка, можливо, раніше викликала розчулення, але зараз ми вже все розуміємо, що дитина народилася з явним діатезом, і це досить небезпечно для немовляти.

• Існує ще одна прикмета для вагітних: «Не можна брати в руки кішку - буде багато ворогів». Може якісь вороги в майбутньому у дитини і будуть, але сучасна практика показує, що найголовніший ворог для вагітної - це токсоплазмоз, і саме кішка може стати цьому причиною.

• «Не можна сидіти вагітній зі схрещеними ногами або нога на ногу - інакше дитина народиться клишоногою». Клишоногість дитини навряд чи залежить від положення ніг мами під час вагітності, а ось стан її ніг від такого положення дійсно може погіршитися, тому що порушується кровообіг, що тягне за собою досить неприємне захворювання - варикозне розширення вен.

• У минулі часи стать майбутньої дитини визначали за формою живота: якщо гострий і випирає, значить, хлопчик, якщо круглий і широкий - неодмінно народиться дівчинка. За багаторічними спостереженнями, в більшості випадків, це дійсно так. Хоча в наш час стать майбутньої дитини, в основному, дізнаються на планових УЗД.

• Також стать дитини можна визначити за наявністю або відсутністю волосків на животі майбутньої матусі - якщо з'явилося їх значно більше, значить, ви чекаєте хлопчика. Ця прикмета цілком може мати наукове обгрунтування, оскільки під час вагітності в організмі жінки збільшується вміст чоловічого гормону тестостерону, який і викликає таку реакцію.

Власне, прикмет, що стосуються цікавого положення можна перераховувати ще дуже багато. Але ми скажемо головне - любіть свого ще не народженого малюка, і будьте уважні до свого організму! Легких вам пологів і міцного здорового малюку!