Із звичайних та невідомих номерів до рівнян надходили дзвінки від представників штабів двох кандидатів. Сенс розмови полягав у загальних запитаннях та запитаннях про конкретного кандидата: чи збираєтесь брати участь у парламентських виборах, чи знаєте, що від 152 округу до Верховної Ради балотується певний кандидат і чи будете за нього голосувати? В одному з випадків такий дзвінок охарактеризували як соціологічне опитування.
На питання, чи є це порушенням виборчого законодавства відповів координатор спостереження Громадської мережі ОПОРА за виборами у Рівне нській області Михайло Балик:
«Насправді, порушенням виборчого законодавства такі телефонні дзвінки назвати не можна. Тут швидше виникає питання про те, де представники кандидатів у депутати взяли дані громадян і з якою метою будуть їх використовувати в подальшому. На президентських виборах штаби кандидатів збирали подібну інформацію шляхом опитування та анкетування. Згідно з Законом України «Про захист персональних даних», рівняни можуть звертатись у приймальні кандидатів і напряму запитувати, де ті взяли номер телефону, на яких правах і з якою метою використовуватимуть в подальшому».
До слова, із початку передвиборчої агітації найбільше випадків порушення виборчого законодавства зафіксовано саме у місті Рівне та Дубенському районі.
До теми: Виборче законодавство: на Рівне нщині продовжують фіксувати порушення
Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber