Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
Рівненська поліція закликає батьків не панікувати

Рівненська поліція закликає батьків не панікувати

Це стосується повідомлень в соціальних мережах, які публікують батьки, не перевіривши інформації.

Батьки в чатах соціальних мереж часто поширюють повідомлення щодо незнайомців, які пригощають дітей солодощами з вмістом наркотиків

Однак, у Ювенальна превенція Рівненської області з початку навчального року не зафіксовано жодних подібних ситуацій, чи повідомлень про такі випадки. Тому просимо батьків не піддаватися паніці, а вчитися правилам безпечної поведінки разом з дітьми.

Тема дитячої безпеки – завжди залишається актуальною, і поліція закликає батьків не нехтувати можливістю зайвий раз розповісти діткам про небезпеку, яка може таїтися у спілкування із незнайомцями.

До теми: від соцмереж до реальності. Рівнян попереджують про нову небезпечну дитячу "розвагу"

Обізнаність дітей у цьому питанні залежить від свідомості самих батьків. Основні правила, які дорослі мають донести до своїх дітей:

* злочинець не завжди виглядає підозріло. Ми звикли дозволяти нашим дітям сідати у громадському транспорті, на руки до незнайомців. В цей час діти часто зав’язують розмови з пасажирами і розповідають їм про особисте життя родини, друзів і захоплення. Саме такі моменти на підсвідомому рівні, закладають у дитини розуміння, що незнайомець який цікавиться твоїм життям – безпечний. Саме така установка працює у реальних небезпечних ситуаціях, коли дитину намагаються заманити справжні зловмисники.

* не приймати солодощів, напоїв чи медикаментів від незнайомців. З дітьми можна провести експеримент – купити будь-яку пляшку солодкої води, що до вподоби вашій дитині і налити туди солоної води. Коли дитина вип’є газировку – слід пояснити, що навіть самі звичайні речі можуть опинитися не тим на що ми очікуємо. Тому потрібно бути пильними, особливо коли вам щось пропонують незнайомці.

*  Дитину не мають права торкатися проти її волі. Це другий рівень психологічного усвідомлення дитиною своєї безпеки. Відмовити сидіти на руках у незнайомців (навіть якщо це бабусі у транспорті), не тримати за руку дорослих, які хочуть перевести тебе через дорогу/провести до школи чи дому – усе це особисті кордони дитини, які вона має право захищати. Діти мають і повинні казати НІ, і не соромитися відмовляти дорослим.

* Навчіть дитину кричати, коли хтось порушує її права чи права інших дітей. І хоч випадки викрадення дітей поодинокі, навіть в масштабах країни, все ж наші діти повинні вміти реагувати та попереджати такі випадки. Якщо до вашої дитини підходить незнайомець, пропонує піти до магазину, щось купити чи просто розважитися – неповнолітні мають бути готовими КРИЧАТИ – «це не мій тато/мама, я його не знаю, допоможіть». Це ж саме слід робити і коли вони бачать, коли щось схоже відбувається з іншими дітками.

Дивіться також: "Поліна" та "Стоп Булінг": як у Рівному борються з соціальними проблемами?

Говоріть з своїми дітьми про безпеку, запитуйте, що вони будуть робити у тій чи іншій ситуації, обов'язково тренуйтеся, як діяти та що казати в тій чи іншій ситуації.

Будьте з нами: Telеgram   Facebook   Instagram  Viber   Youtube

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: