Звідки могло взятися повір'я про те, що не можна відзначати 40-й день народження?
Цифра 40 пов'язана з багатьма важливими для християн подіями:
- 40 днів тривав Всесвітній потоп;
- 40 років єврейський народ був змушений бродити по пустелі, перш ніж знайшов щастя на своїй землі;
- через 40 днів після смерті Ісус вознісся на небо;
- 40 днів Ісус перебував після свого хрещення;
- 40 днів душа людини знаходиться на землі після смерті;
- 40 днів після народження дитини дівчині не можна заходити до церкви.
У зв'язку з цим в народній свідомості могло відкластися, що цифра 40 пов'язана зі смертю і стражданнями. І тому саме цю дату в низці своїх днів народжень краще не святкувати.
Чи відзначають 40-й день народження за кордоном?
З підозрою до 40-го ювілею відносяться тільки жителі Країни висхідного сонця. Справа в тому, що в японській мові четвірка співзвучна зі словом «смерть». Тому деякі громадяни держави вважають за краще не відзначати ті дні народження, в яких є ця цифра. Також забобонні японці не люблять жити на четвертому поверсі, опинятися четвертими в списку і дивитися четвертий канал по телевізору.
Як можна відсвяткувати сорокаріччя забобонній людині?
Існує кілька варіантів святкування 40 років для забобонних людей:
- відзначити відхід 39 років;
- відзначити 40 років і 1 день;
- змінити причину збору гостей. Наприклад, оформити будинок в новорічному стилі. І нехай всі побажання будуть звернені до іменинника, але без згадки його віку.
Вірити чи ні
Що з цього приводу кажуть представники православної церкви? Священнослужителі дивуються, коли чують про це, і говорять що всі ці забобони «від лукавого» і православна церква засуджує таке. Будь-які забобони - це язичництво і віддаленість від істинної віри, якою б вона не була: православна або католицька. Тому не потрібно сприймати це всерйоз, і взагалі звертати на це увагу, відзначати ювілей 40 років - можна.
Вірити чи ні - вирішувати вам. Якщо проаналізувати всі події, пов'язані з цифрою 40, то все негативне тривало 40 років або днів, потім наставало нове, краще життя.