Чому руйнуються шлюби? Часто це відбувається через те, що люди роками мовчать, приховуючи своє невдоволення, переконуючи себе, що все не так уже й погано. І другій половині здається, що причин для занепокоєння немає. А потім відбувається вибух емоцій... І безперервний потік претензій і звинувачень у зіпсованому житті.

Психологи стверджують, що для того, щоб зберегти шлюб на довгі роки - розмовляйте. Обговорюйте свій побут, секс, виховання дітей, висловлюйте те, що викликає у вас невдоволення або захоплення.

Але як говорить народна мудрість, слово - все ж срібло, і є речі про які не треба казати чоловікові навіть у запалі сварки.

Говорити погано про його маму. Навіть, якщо ваша свекруха далеко не подарунок - не критикуйте її при чоловікові. Він сам висловлюється про неї не схвально? Промовчіть. Він може дозволити собі це, а ви ні. Ця жінка народила і виростила вашого чоловіка і є для нього найближчою людиною. Постарайтеся бути їй вдячною за це, або хоча б поставтеся з розумінням до її недоліків. Адже всі ми не досконалі. А ще подумайте про те, наскільки вам було б неприємно чути погане про свою матір, або щоб ваші діти, коли виростуть, дозволяли говорити погано про вас. І бажання критикувати відразу пропаде.

Про минулі відносини

У всіх нас є минуле, і це абсолютно нормально. Це наш життєвий досвід, і тут нема чого соромитися. І тим не менше, постарайтеся уникати розмов зі своїм чоловіком про колишніх. Тим більше не заводьте цю тему самі, відповідайте коротко або віджартовуйтеся, якщо раптом ваш партнер про це заговорив. Нічого крім негативу ця розмова не принесе.

Також читайте: 5 явних ознак, що дитина вживає наркотичні речовини

Чоловіки просто терпіти не можуть, коли їх з кимось порівнюють (та й жінки, до речі, теж). Навіть якщо ви будете лаяти свого колишнього - це викличе здивування у чоловіка, навіщо ж ви стільки часу зустрічалися, і питання - чи не обговорюєте ви так само свого нинішнього коханого.

Не ставити ультиматуми

«Хто тобі дорожче, я чи твої друзі». У цієї фрази може бути безліч варіацій. Наприклад, «Я або футбол», «Я або рибалка» і т. д. Ви ж хочете, щоб ваш чоловік був щасливий, а не вважав своє сімейне життя важкою ношею? Тоді залиште йому трохи чоловічого простору вільного від вас. А самі в цей час займіться своїми справами: приділіть увагу хобі, зустріньтеся з подругами, відвідайте СПА-салон тощо.

Звинувачувати в усіх смертних гріхах

Уникайте фраз на кшталт: «Це ти у всьому винен», «Я ж казала», «Моя мама була права». По-перше, у відносинах не буває одного винного, постарайтеся не звинувачувати, а спробувати зрозуміти і його точку зору, адже, як відомо, у кожного своя правда і те, що з одного боку здається «6», з іншого як «9 ». А, по-друге, у важкій ситуації не варто витрачати енергію на пошуки винних, а треба думати, як з неї вийти з найменшими втратами.

Також читайте: Імбирне печиво до свят: готуємо разом з дітьми

Загрожувати розлученням.

Говоріть про розлучення тільки в тому випадку, якщо дійсно збираєтеся піти. У такому випадку потрібно обговорити як це зробити найменш травмуючим для всіх сторін процесу. Не використовуйте розмови про розлучення як засіб маніпуляції. Це уражає чоловіче самолюбство і залишає осад на душі. І не виключено, що при черговому скандалі, коли ви знову заговорите про розрив, він просто збере валізи і піде. Любові вам та розуміння!