Обряд хрещення дитини - дуже важливе таїнство в житті малюка. Вважається, що з цього моменту він знаходить духовних батьків. Щоб його життя вдало склалася, а таїнство пройшло за всіма канонами, хресних потрібно обирати правильно. Кого ні в якому разі не можна брати в куми? Розберемося в цій статті.

Врахуйте, що після таїнства хрещення замінити духовних батьків дитині не можна. Так що підійти до вибору хресних варто дуже відповідально.

Кого категорично не можна брати в хресні?

• Дівчат молодше 14 років і юнаків молодше 15 років. Церква вважає, що занадто юні хресні не зможуть прищепити дитині духовні ази.

• Монаха і черницю заборонено брати в хресні.

• Людей, які страждають будь-якими психічними захворюваннями.

• Сімейну пару. Хрещені не повинні бути пов'язані сімейними узами між собою. До речі, кумам також заборонено одружуватися між собою. Тому друзів, які перебувають в тривалих відносинах, краще не беріть в хресні. • Власні батьки дитини не можуть стати для нього духовними наставниками. • Не може хрестити дитину людина іншої віри: мусульманин, буддист або атеїст. Бути «просто дуже хорошою людиною» в цьому випадку мало.

Забобони про хрещених Багато хто вважає, що не можна, щоб дівчинку хрестила незаміжня жінка, а хлопчика - неодружений чоловік. Мовляв, вони відберуть щастя у дитини.

Також в народі є повір’я, що вагітні не можуть хрестити дітей. Ніби, хрещена віддасть частину своєї життєвої сили і може втратити своє немовля.

Вважається, що вдови і вдівці також не можуть хрестити дитину, тому що можуть передати свою нещасливу долю малюкові.

Погана прикмета, якщо в хресні беруть людину, у якої помер похресник. Вважається, що малюк може повторити лиху долю.

У жодного з цього повір’я немає християнського підтвердження. Священнослужителі кажуть, що прикмети про хресних не збуваються. Але якщо ви все ж сумніваєтеся у виборі духовних батьків своєму малюкові, зверніться до служителя церкви. Він завжди зможе вам відповісти на всі найбільш хвилюючі питання про це таїнство.