Що потрібно знати? Багато бітьків хочуть, щоб діти розуміли та слухали їх відразу, та так не може бути!
Що не можна робити? Не рекомендуємо дресирувати дітей. Адже це зовсім не ефективно і лише приведе до протилежного ефекту. Ви лише втратите свій час та нерви, а заодно зіпсуєте стосунки з малюком.
Що потрібно робити? В такому питанні головне фантазія батьків та навчання у вигляді гри.
Прийоми, які можна застосовувати:
• Коли приходить час прибирати іграшки, візьміть м’яку іграшку та грайте в таку гру: до чого торкається іграшка, те й потрібно покласти в коробку (на поличку). Діти з задоволенням грають в таку гру
• Влаштовуйте «прибирання на двох». Скажіть: «Давай, ти підеш прибирати свої іграшки, а я приберу свою шафу. Через 10хв зустрічаємось на кухні щоб смажити млинчики»
• Використовуйте великі різнокольорові коробки. Перед прибиранням ставне їх у середину кімнати та запитайте малюка: «Що будемо складати в зелену коробку? М’які іграшки? Чудово» А в червону? Машинки? . Також допомагають наклейки на коробках самих предметів.
• Можна використати іграшку, яка буде перевіряти порядок. Наприклад «Містер Перевірка» або «Чистюля», який ставитиме галочки у списку перевірки чистоти (галочок повинно бути не більше 4-5 для дітей 3-4 років та 6-8 для дітей 5-6 років). Тож не ви строгий суддя, а іграшка. У список можна наклеїти фото категорій іграшок. І малюк навпроти кожної категорії ставить галочку.
• Скажіть, що іграшкам час спати (Машинки поїдуть в гараж, м’які іграшки забираються на поличку тощо).
Прислухайтесь до своїх діток, вивчайте їх інтереси і допомагайте ставати їм самостійними!