Традиції Великого посту
У Великого посту чотири періоди і триває він 48 днів:
- перші 40 днів – Чотиридесятниця;
- Лазарева субота – 6 субота посту;
- Вхід Господній в Єрусалим – 6 неділя посту (Вербна неділя);
- Страсна седмиця (Страсний тиждень). Останнім тижнем Великого посту є Страсна Седмиця. Дні Страсної седмиці називають Великими: наприклад, Великий понеділок, Велика п'ятниця і так всі дні.
Великодній піст передбачає повну відмову від їжі тваринного походження: яєць, молока, кисломолочних продуктів, м'яса, риби, ікри, морепродуктів. У той же час, сироїдіння і рослинна їжа в піст можна, тому доведеться згадати пісні рецепти. На час Великого посту слід відмовитися і від алкоголю. Винятком є тільки вино, яке можна пити по суботах і неділях.
Пісні страви на кожен день Великого посту
Якщо говорити про загальні правила харчування, то варто підкреслити, що у кожен з днів тижня Великого посту перед Великоднем можна їсти пісну їжу з таких продуктів харчування на кожен день:
Понеділок:
сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Вівторок:
приготована їжа без олії рослинного походження.
Середа:
сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Четвер:
приготована їжа без олії рослинного походження.
П'ятниця:
сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Субота і неділя:
приготована їжа рослинного походження з олією.
В день Благовіщення Пресвятої Богородиці 7 квітня 2018 року, Лазареву суботу 31 березня 2018 року, Вербну неділю 25 березня 2018 року можна їсти рибу. А в Страсну п'ятницю 6 квітня не можна нічого їсти до моменту, коли винесуть плащаницю Христа під час служби в церкві.
Що не можна робити у Великий піст
Піст – це час духовного очищення. Тому під час посту необхідно дотримуватися і певної поведінки: не можна вживати алкогольні напої, максимально обмежте розважальні заходи, а також світські виходи в світ, під час Великого посту не можна вінчатися, на час посту рекомендується подружня стриманість, постарайтеся за цей час уникати дратівливості, образ, злості і засудження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: