Багато садівників хотіли б одержати смачні й соковиті грона винограду вже до середини літа, але не знають, як це зробити. Існує чимало простих і діючих способів прискорення дозрівання винограду. Ось деякі з них.
КІЛЬЦЮВАННЯ ЛОЗИ
Досвідчені садівники використовують цей спосіб у двох випадках – якщо хочуть прискорити дозрівання або збільшити врожай. Різниця полягає тільки в часі проведення процедури. Для прискорення дозрівання кільцювання кори проводять перед початком дозрівання ягід, а для збільшення врожаю – коли ягоди в гроні виростуть розміром з горошину.
Як же провести кільцювання правильно?
Вам знадобиться гострий ніж і трохи вправності. На плодоносному пагоні під нижнім гроном робиться кільцеподібний виріз шириною не більше 5 мм. Цей прийом допомагає призупинити тік вниз органічних речовин, які виробляє листя. Через це значно поліпшується живлення окільцьованої частини пагона, що прискорює дозрівання винограду.
ВИДАЛЕННЯ ЧАСТИНИ ЯГІД У ГРОНАХ
Найдійовіший і перевірений спосіб збільшення врожаю. Його принцип простий – потрібно видаляти всі недорозвинені ягоди. Найбільш підходящим часом для цього є період дозрівання винограду. Видаляють підпорчені ягоди й ті, які ростуть у середині грона. Але пам'ятайте, що вирізати можна не більше 20% від загальної маси і не всі ягоди підряд, а тільки на тих гронах, де їх надто багато.
Проріджування поліпшує освітленість кожної ягоди, завдяки чому вони дозрівають набагато швидше.
КАРБУВАННЯ ПАГОНІВ
Карбування пагонів винограду проводять у момент початку дозрівання ягід. Смисл цього способу в тому, щоб видалити верхівки пагонів, які занадто сильно йдуть у ріст і забирають на себе живильні речовини. Тому секатором видаляють верхню частину гілки до першого розвиненого листка. Це допомагає прискорити дозрівання ягід, підвищити їхню цукристість і поліпшити визрівання деревини.
МУЛЬЧУВАННЯ Й УТЕПЛЕННЯ
Щоб зберегти подовше денне тепло біля виноградних кущів, потрібно обкласти землю навколо них каменями й бетонними плитками, підфарбованими бітумним лаком. Ґрунт замульчувати чорною плівкою, вона буде поглинати сонячні промені. Усе це допоможе ягодам швидше налитися й визріти. ПОЗАКОРЕНЕВЕ ПІДЖИВЛЕННЯ ВИНОГРАДУ
Для досвідченого виноградаря не секрет, що фосфор допомагає прискорити дозрівання ягід. Помірне підживлення кущів дасть свій результат. Тому якщо є необхідність одержати врожай раніше звичайного строку (за 10-12 днів до початку цвітіння підживіть лозу фосфорним добривом з розрахунку 10 г на 10 л води).
ПРИПИНЕННЯ ПОЛИВУ
Ну, і наостанок, проста порада для тих, хто хоче прискорити дозрівання винограду – із середини липня потрібно припинити полив. Уся справа в тому, що зайва волога тільки затягує дозрівання ягід, і якщо полив припинити, то повне дозрівання настане швидше.