Всі ми хочемо їсти овочі в свіжому вигляді , тому що це корисно для організму, але для цього потрібно знати умови зберігання овочів у домашніх умовах.

Картопля

Зберігають її у погребі або провітрюваному підвалі в мішках з натуральної тканини, або дерев’яних ящиках. Кожні два місяці картоплю обов’язково перебирають. Насипом картоплю в підвал краще складати не на підлогу, а на гратчасті щити. Під щитом з картопляною купою повинно бути вентильоване місце.

Картоплю можна вберегти від псування, якщо перекласти бульби листям і ягодами горобини або укласти поверх картоплі буряк. І буряк, і горобина потребують підвищеної вологості, і відтягують її у картоплі на себе. З іншого боку, фітонциди горобини знищують хвороботворні бактерії, істотно стримуючи розвиток гнилі і цвілі.

Морква

Довго не псується, якщо перекласти її прошарками цибулевого лушпиння. Можна моркву зберігати до весни просто на грядках. Восени зрізають гичку, грядку накривають товстим шаром соломи чи листя. У холодну зиму зверху накидають сніг. Навесні збирають урожай.

Буряк

Буряк, як і моркву, зберігають у погребі в ящиках з тирсою або піском.

Гарбуз

Гарбузи укладають вільно плодоніжками вгору на суху хвою, траву, стружки, тирсу. Пошкоджену шкірку плоду замажте зеленкою. Приміщення для зберігання неодмінно має бути сухим – якщо такого немає, краще вже тримати гарбузи в житловій кімнаті хвостиком наверх.

Часник

Повністю просушивши часник, голівки його слід розкласти по скляних трилітрових банках. Кожну банку заповнити приблизно на дві третини. А зверху на часник покласти невеликі полотняні мішечки з сіллю. Потім банки закрити поліетиленовими кришками. Покласти в прохолодне місце.

Можна зберігати часник в щільних тканинних мішках, засипавши його сухим цибулевим лушпинням, попелом або тирсою.

Зберігання за допомогою парафіну: опустіть голівку на кілька секунд в розтоплений парафін, потім скласти і підвісити в панчохах.

Зберігання в олії: зубки очистити і залити олією. Такий часник використовують для різних страв. Та й сама олія набуває аромату.

Капуста

На тривале зберігання відбирають здорові качани. Після збору кожен загортають у кілька шарів газети. Так капуста довше збереже свої поживні та смакові властивості. Зберігати качани можна підвішеними в підвалі. Для цього качани збирають разом з кочеригою або зрубують сокирою на рівні землі, зберігши якомога більше зовнішнього зеленого листя. Кочеригу обв’язують шнурком і підвішують качаном вниз до стелі. У сухому підвалі і при температурі від 1 до +10 °С капуста добре зберігається до весни.

Джерело