Переваги натуральних живильних сумішей, як говориться, на лице: не потрібно витрачати гроші на покупку препаратів і зайвий раз обробляти насіння «хімією». Що ж використовують городники для замочування насіння перед посадкою?

ЗОЛЬНИЙ НАСТІЙ

Настій деревного попелу або попелу від спалення соломи - відмінне джерело мінералів. Він готується наступним чином: 2 ст. л. попелу розводяться в літрі води й настоюються дві доби. У настої попелу насіння всіх овочевих культур витримують від 3 до 6 годин.

СУШЕНІ ГРИБИ

Гриби містять всі необхідні майбутній рослині мікроелементи. Для готування живильного розчину сушені гриби заливають окропом і залишають до повного остигання. У грибному настої насіння рослин витримується протягом 6 годин.

СІК АЛОЕ

Сік алое - це не тільки чудовий натуральний регулятор росту, але й стимулятор природного імунітету рослин. Щоб приготувати сік, потрібно зрізати листя алое гострим чистим ножем, загорнути його у темний папір і помістити на нижню полицю холодильника на два тижні. Потім руками через марлю вичавити з нього сік, не допускаючи контакту з металевим посудом або начинням. Ганчірочку або серветку з насінням варто змочити у свіжовижатому соку (або розбавити сік водою у співвідношенні 50 на 50) і витримати добу.

МЕД

Медяний розчин здавна використовується як ефективний стимулятор росту. Мед розчиняється у воді з розрахунку одна чайна ложка на склянку. Розчин наливають у блюдце, щоб він тільки покривав насіння, і залишають на 5-6 годин.

КАРТОПЛЯНИЙ СІК

Картопляний сік збагачує насіння живильними речовинами. Необхідно заздалегідь заморозити в морозилці кілька картоплин, потім дозволити їм розмерзтися при кімнатній температурі та вичавити сік. У соку картоплі насіння витримується 6-8 годин.

КОМПЛЕКСНИЙ РОЗЧИН

Можна приготувати цибульний настій, заливши 2 жмені цибульної лушпайки літром окропу, і змішати його із заздалегідь приготовленим зольним розчином у співвідношенні 1:1. На 1 літр такого розчину корисно додати 1 грам марганцю, 0,1-0,3 грами борної кислоти й 5 грамів харчової соди. У такому комплексному розчині насіння варто замочувати 5-6 годин.

Джерело