Гормон росту, залози внутрішньої секреції, нормалізація діяльності нервових клітин - далеко не увесь перелік переваг сну. До 5 років діти сплять до 10,5 годин вночі та 2 - 2,5 вдень; в 5-6 - нічний так само, денний стає а годину меншим. Лікарі радять вкладати дитину приблизно о 21.00 та ранній підйом організувати о 7-7.30.
Сон – фізіологічний стан організму, і йому повинен передувати ряд корисних умовно-рефлекторних дій.
1. Спорожнення кишківника та сечового міхура - дошкільнята повинні вміти робити це самостійно 2. Вмивання та чищення зубчиків - друга обов"язкова процедура перед сном 3. Теплий душ - якщо малюк погано засинає, такий ритуал може стати помічним.
При перевдяганні у піжаму чи сорочку - дитина повинна робити це самостійно, без допомоги дорослого. Акуратно складений одяг - також один із важливих факторів на майбутнє. Коли дитина лягла у ліжечко - світло вимикається і батьки не повинні бути поруч, аж поки малюк не засне. У зворотньому випадку батьки будуть "прив"язані" до дитини, та не матимуть змоги відійти від неї.
Якщо малюк боїться темряви?
Явище, котре доволі часто зустрічається. Ні в якому разі не називайте малюка боягузом, не лякайте його та не кпиньте - цим самим ви ще більше "вганятимете" дитину в страх. Приголубте, заспокойте та залиште привідкритими двері або ж увімкніть нічник, із м"яким світлом.
Забагато їжі, гостра або ж жирна - також можуть спровокувати неспокійний сон дитини. Висока температура та непровітрене приміщення - ще одні чинники на додачу. Чисте, прохолодне повітря, тепла ковдра або ж піжама (аби уникнути замерзання вночі) - повноцінний дитячий відпочинок завершиться радісним пробудженням зранку.
Гарних снів та бадьорих ранків!