Озимий часник (той, що був посаджений восени) дозріває наприкінці липня - початку серпня, а яровий часник (висаджений навесні) - ближче до кінця серпня. А от зберігати часник, щоб він не висихав, не проростав та не пліснявів?

Зберігання часнику в кісках, пучках

Найдавніший спосіб зберігання часнику припускає плетиво кіс із висушених разом зі стеблом головок і підвішування їх у темному, сухому і прохолодному місці (наприклад, у тамбурі, коморі або в шафі). Вимагає певних навичок, витрат часу й праці, але дозволяє заощадити місце в домашньому сховищі, адже коси з часнику підвішуються до стелі.

Зберігання часнику в сітці

Ще один спосіб, що не вимагає багато місця. Головками часнику наповнюють сітки, які потім знов-таки підвішують вище.

Варто відзначити, що й у сітці, і в косах часник треба час від часу переглядати й відбраковувати зіпсований: від висихання і проростання дані способи зберігання часник не рятують.

Зберігання часнику в солі

А от часник, що зберігається в солі, цілком здатний без втрат пережити зиму.

Хтось укладає часник у дерев'яний ящик з отворами, пересипаючи кожний шар сухою повареною сіллю. Хтось набиває часником стерилізовані банки, заповнюючи сіллю порожнечі. Головне, щоб і знизу, і зверху ємкості був значний шар солі (близько 2-3 см висотою).

Зберігання часнику в борошні

Багато хто зберігає часник у звичайному білому борошні. Справа в тому, що борошно дуже добре поглинає надлишки вологи. На дно каструлі, банки або будь-якого іншого посуду з кришкою насипають шар борошна. Потім обвалюють у борошні часникові головки, щільно укладають у ємкість, зверху знову присипають борошном і закривають кришку. Часник зберігає свою свіжість до літа.

Зберігання часнику в цибульній лушпайці

Якщо у вас величезні врожаї цибулі й залишається багато цибульної лушпайки, чому б не використати її для зберігання часнику?

Цибульною лушпайкою можна пересипати часник у мішку, кошику або ящику і прибрати куди-небудь вище, на антресолі.

Зберігання часнику в харчовій плівці

Харчовою плівкою туго обгортають кожну головку часнику у два шари. Плівка добре захищає цибулини від висихання.

Зберігання часнику в попелі

Щасливі власники дачної лазні або пічки можуть використати для зберігання часнику попіл.

У звичайну картонну коробку необхідно насипати попіл шаром 2 сантиметри і зверху щільно укласти головки часнику. Наступним шаром знову буде попіл, потім - часник і так далі. Верхній шар має бути з попелу. Укомплектовану таким чином коробку можна спокійно зберігати прямо на кухні.

Зберігання часнику в парафіні

Парафін необхідно розтопити на водяній бані, по черзі занурювати в розплавлений парафін головки часнику і дати стекти. Парафін утворить на поверхні захисну плівку. Вона стане перешкоджати випару вологи і не підпустить до часнику хвороботворні організми.

Зберігання часнику в стерильних банках

Можна скласти часникові головки у звичайні скляні банки, нічим не засипаючи. Говорять, що й без усіляких "наповнювачів" часник у банці відмінно зимує, не висихає і не проростає. Але для підстрахування банки варто простерилізувати і висушити.

Зберігання часнику в тканинному мішку

Добре зберігається часник у звичайному полотняному мішечку з натурального матеріалу, особливо якщо попередньо головки потримати хвилинку в дуже концентрованому сольовому розчині, а потім висушити. Така обробка мінімізує ризик цвілі та інших хвороб. Можна, до речі, вимочити в солі не самі головки, а мішечок. Потім мішок просушують, заповнюють часником і, не зав'язуючи, відправляють на зберігання.

Джерело