Багато городників хочуть виростити незвичайний овоч або фрукт на своїй грядці. Бажання захопленого садівника отримати новий урожай екзотичних плодів цілком з'ясовне, головне, щоб воно приносило моральне задоволення. Арахіс є унікальною культурою для багатьох регіонів. Але спробувати виростити горіх все-таки варто.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ

Арахіс, як і інші бобові культури, вирощувати нескладно. Рослина відмінно розвивається при температурах понад +20°С. Але якщо температура повітря опускається нижче +15°С, ріст рослини припиняється. Тому в прохолодну погоду арахіс доцільно вкривати плівкою.

Посадку можна виконувати, як тільки температура ґрунту перевищить +15°С. Щоб підвищити врожайність культури, насіння у квітні саджають у стаканчики на глибину 3-4 см (попередньо замочуючи), а після пересаджують у відкритий ґрунт.

Схема посадки - 50-60 см між рядами, 15-20 см - між рослинами в ряді.

В арахісу є одна особливість: він цвіте один день. Рано вранці квіти розпускаються, а у вечірні години в'януть. Тому за добу арахісові квіти мають встигнути обпилитися. Як правило, рослина починає квітувати наприкінці червня. По закінченні запилення арахісові зав'язі зариваються в землю, де дозрівають майбутні плоди.

Після опускання плодоніжки в землю, кущі необхідно підсапувати, подібно картоплі.

Коли арахіс починає квітувати та у період його цвітіння, рослину потрібно поливати. Коли цвітіння закінчується, полив варто здійснювати тільки при тривалих посухах.

Перші сходи арахісу необхідно захищати від нападу пернатих представників. Птахи можуть повністю знищити посадки арахісу.pic

ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ

Догляд за арахісом класичний: рослину потрібно просапувати, поливати і підживлювати. У період вегетації садівники не зіштовхуються з проблемами захворювання рослини. Коли рослини арахісу починають сохнути, жовтіти листя та стебло, значить, горіхи можна викопувати і збирати врожай.

Арахіс збирають у другій половині вересня. Його викопують, обережно струшують землю, і поміщають у сухе місце. Далі, рослину сушать разом з кущем. Через 10 днів у арахісу можна відокремлювати плоди.pic

ЦІННІ ВЛАСТИВОСТІ АРАХІСУ

Арахіс належить до цінних живильних продуктів. Він містить цукор, вуглеводи, білок у великому обсязі, високоякісні жири та необхідні для людського організму вітаміни, мінерали.

Не дуже давно в США було проведене дослідження, яке показало, що арахіс містить велику кількість антиоксидантів, котрі попереджають розвиток серцевих і судинних захворювань. Уживання арахісу запобігає розвитку атеросклерозу, злоякісних пухлин і затримує процеси передчасного старіння. А ще його плоди містять вітаміни Е, В та лінолієву кислоту, що має антисклеротичну дію.

Для арахісу краще підбирати сонячні місця з родючим ґрунтом. Південна культура збагачує землю та дарує здоров'я господарям ділянки.

Джерело