Листя ясенця, як правило, непарно перисті, із п’яти-семи дрібними парами листочків. В листках також міститься багато залозок, які схожі на безліч дірочок. Суцвіття у ясенця кистєвидне і має багату кольорову гаму: від рожево-білих до бузково-фіолетових тонів. Квітки мають до п’яти пелюсток з темно-фіолетовими жилами. Формі пелюсток характерна округла продовжуваність, яка звужується до одного або двох незагострених куточків. Плоди ясенця набувають вигляд коробочки.
Цвіте ясенець в червні-липні, а ось плоди рослини дозрівають вже в серпні. Ясенець білий при цвітінні видає дуже сильний цитрусовий запах. Це пояснюється наявністю в квітах величезної кількості ефірних масел. Ця трава росте переважно на Подільській височині та у Карпатах.
В останні роки помічено зменшення цієї рослини в наслідок вирубки лісів, зміни клімату, тому для збереження виду, Ясенець білий занесений до Червоної книги України.
Також передумовою до знищення ясенця стала його лікувальна властивість, для заготівлі сировини тощо.
З нього можна приготувати безліч ефективних відварів і настоїв, які виявляться корисними для всіх систем органів людини. Для сечостатевої системи рослина служить незамінним засобом і виступає як ефективний сечогінний, регулює менструальний цикл жінок. Настої трави допомагають при хронічних формах захворювання циститом і при нирковокам’яній хворобі.
Ясенець білий відмінно усуває здуття живота і чудово утилізовує глистів. Для травного тракту настої трави служать ліками при лікуванні метеоризму та при гастритах. Також служить хорошим засобом при епілепсії, астенії, перевтомі і безсонні. Водні екстракти використовуються при радикуліті.
Виготовлений з коренів ясенцю препарат справляється з дерматитами і екземою.