Влітку, коли дуже спекотно, обмін речовин в організмі сповільнюється. Тому зникає апетит, як у дорослих, так і у дітей. Дітлахи готові пропустити і сніданок, і обід заради купання в річці. Але живильні речовини в організм все одно повинні надходити. Чим годувати дитину в спеку?

Що їсти?

Коли на вулиці спека, не потрібно перевантажувати шлунок дитини важкою м’ясною їжею. Краще замінити її молокопродуктами. Можна давати варене м’ясо птиці, рибу. Обов’язково повинні бути присутніми овочеві салати, свіжі фрукти і ягоди. Тільки з ними треба бути дуже обережними, ретельно мити і не перегодовувати ними дитину. Фрукти і овочі багаті клітковиною, тому в надлишку можуть викликати проблеми з кишечником. Білкову їжу краще давати на сніданок і вечерю, а в обід робити ставку на вуглеводи. Підійдуть будь-які каші. Якщо дитина відмовляється від обіду, змушувати її не потрібно.

Що пити?

Не дозволяйте дитині пити багато солодкої газованої води та солодкого квасу. Вони лише збільшують спрагу. Те ж стосується і морозива. Замість цих продуктів у спеку дитині краще давати мінералку, несолодкий теплий чай. Підійде і домашній компот з малим вмістом цукру, а також різноманітні морси, соки-фреш. Соки з пакету – не найкращий варіант для дитини, адже в них багато цукру. Якщо даєте дитині такий сік, краще розбавляйте його наполовину водою. Смак від цього тільки поліпшиться і не буде нудним.

Ще кілька порад

Серед продуктів з молока віддавайте перевагу кисломолочним.

Немовлят у спеку частіше прикладайте до грудей. Так малюк буде вгамовувати спрагу.

Солодке і жирне давати дитині у спеку не рекомендується.

Стежте за свіжістю продуктів, які даєте дитині. У спеку все псується швидше, тому не залишайте їжу поза холодильником.

Овочі і фрукти давайте ті, що ростуть в наших широтах.

Якщо дитина відмовляється від м’яса або взагалі від їжі, змушувати її не потрібно. Поїсть, коли зголодніє.