Найкращою порою для купівлі саджанців яблуні є осінь, проте, садити дерево яблуню рекомендується весною, бажано, одразу на постійне місце. З моменту купівлі до посадки саджанець потрібно зберігати у прикопці. Щоб зробити важливо викопати на вашій ділянці невеличку заглибину, довжиною у 50 і шириною 40 сантиметрів. Саджанець кладемо нахилом, прикидаємо землею так, щоб значна його частина була прикрита землею, після цього землю утепляємо та поливаємо водою. Якщо на вашій території шар снігу складає більш як метр, зверніть увагу на те, що ваші саджанці можуть впріти.

Як доглядати за яблунями – процес саджання

Коли сніг починає танути, у цей момент і потрібно розпочинати посадку саджанців яблуні. Все залежить від вашої територіальної погоди. Місце для саджання важливо зазначити. При цьому, слід запам’ятати, відстань посадки від дерева до дерева повинно бути не менше чотирьох метрів, якщо сорт ваших саджанців це дерева з великою кроною, відстань збільшуємо до 5 метрів. Яма під саджанець повинна бути у діаметрі 60-80 см із заглибиною у 60 сантиметрів. Приготувати місце для саджання найкраще ще осінню, так як весною нижні шари землі ще знаходяться у мерзлому стані, для вас буде важче копати яму. Під час посадки сам саджанець потрібно легко стряхнути, а землю, котру ви засипали у яму та прикидали молоде деревце краще притоптати ногою, цим самим ви посилите контакт коріння із землею. Після посадки не забудьте забезпечити саджанець певною кількістю вологи, для одного дерева буде достатньо 2-3 відра води. Як тільки вода просочиться в ґрунт, верхній, вологий шар землі можна присипати ще сухою землею, а ще краще підкинути невелику кількість перегною. Цей процес дозволить не так швидко випаровуватись волозі із землі. Повторювати поливання потрібно через 2-3 неділі.догляд за молодими яблунями

Правильний догляд за молодими яблунями

Впродовж літа слідкуйте за правильним розвитком дерев яблуні, особливо молодих, посаджених ще весною. Слід чистити дерево від шкідників, гусениць та довгоносиків, вони будуть знищувати ще зовсім молоде листя. Слідкувати за появою бур’янів, як правило, вони забирають значну кількість вологи та інших корисних речовин із ґрунту, цим самим бур’яни уповільнюють ріст інших культурних рослин вашого садку. Для знищення бур’яна потрібно правильно витягнути його із землі, вирвати разом із корінням, це забезпечить повне видалення та припинення подальшого росту шкідників у вашому садку.

Джерело: http://geomedia.top