Регулюється ранкова гімнастика головним чином складністю і кількістю вправ в комплексі, числом повторень, зміною вихідного положення, прискоренням або уповільненням темпу рухів.
Тривалість гімнастичних вправ повинна бути не більше як 10-20 хв, а комплекс вправ повинен включати 9-16 різноманітних вправ. Спочатку потрібно виконувати прості вправи і поступово переходити до більш складніших. Кожна вправа несе в собі помірне фізичне навантаження.
Орієнтовний комплекс загальнорозвиваючих вправ ранкової гімнастики.
1. “Потягування” необхідні для поглиблення дихання, збільшення рухливості грудної клітки, гнучкості хребта, зміцнення плечового поясу, зміцнення постави.
Приклад: Вихідне положення: ноги на ширині плечей. Руки вгору, прогинаємось в хребті назад разом з закиданням рук. Потім тягнемось до підлоги, щоб доторкнутись до пальців ніг. Наостанок присідаємо тримаючи руки горизонтально.
2. Вправи для зміцнення плечового поясу. Вихідне положення: руки зігнуті в ліктях на рівні плечей, ноги на ширині плечей. Виконуємо горизонтальні розривні рухи руками назад, щоб лопатки торкались одна одної.
Оберти руками з максимальною амплітудою назад і вперед.
Ривкові рухи руками вгору і вниз.
3. Вправи для зміцнення тазостегнового суглобу. Вихідне положення: ноги на ширині плечей, руки на поясі. Кругові рухи тулубом за годинниковою стрілкою і проти з найбільш можливим кутом нахилу тулуба.
4. Вправи для зміцнення колінного суглобу. Руки на колінах. Кругові рухи колінами по годинниковій стрілці. Оберти всередину та назовні. Стрибкові випади вперед і назад з рухом ноги. Спочатку лівої потім правої.