Електронні пристрої роблять наше життя набагато простішим і легшим. Ми постійно на зв'язку з близькими, можемо ділитися фотографіями, враженнями. Можемо розвиватися і пізнавати нове. Але, на жаль, не завжди користування цими пристроями буває розумним. Особливо, коли справа стосується дітей, які мають необмежений доступ до своїх гаджетів.

1. У ранньому віці починають формуватися взаємини з людьми.

До 2 років мозок дитини збільшується в три рази. Голос батьків, їх дотик, спільні ігри можуть допомогти дитині сформуватися саме таким чином, щоб потім встановлювати нормальні емоційні зв'язки з іншими людьми. Але у малюків, які вже в такому малому віці мають доступ до гаджетів та постійно дивляться мультфільми-все трохи інакше. Їх нервова система починає гірше розвиватися, це погано впливає на концентрацію уваги і сприйняття оточуючих людей.

2. Без планшета і телефону діти не відчувають залежності.

«Технології приваблюють людей тим, що у віртуальному світі можна нескінченно пробувати щось нове. Дуже складно відмовитися від їх використання саме тому, що немає ніяких обмежень в задоволенні своїх бажань », - говорить доктор Гері Смолл, професор психіатрії та директор Центру довголіття при Каліфорнійському інституті неврології. Одним натисканням на кнопку дитина може отримати бажане. Саме тому вона звикає до смартфону моментально і, на відміну від дорослої людини, не завжди може контролювати себе.

3. Не буде зайвих сліз.

Якщо у людини є схильність до чого-небудь, вона дратується, якщо у неї це відняти. Так відбувається в будь-якому віці. Тому, коли дитина робить істерику, не поспішайте знову давати їй планшет тільки заради того, щоб заспокоїти. Це принесе лише тимчасове полегшення.

«Якщо ці пристрої стають головним інструментом, щоб заспокоїти і відвернути маленьких дітей, то яким чином розвиватимуться їх власні внутрішні механізми саморегуляції?» - Запитує доктор Дженні Редескі. Краще постаратися заспокоїти дитину добрим словом, обіцянкою сходити погуляти або відволікти цікавою історією.

4. Стане кращим сон

Доведено, що використання електронних пристроїв у вечірній час несприятливо впливає на якість сну і погано позначається на стані на наступний день. Нервова система відпочиває в період 21:00 - 1:00. Однак багато підлітків нехтують цим відпочинком, замінюючи його на більш захоплююче проведення часу. І, на жаль, менш корисне.

5. Підвищиться інтерес до навчання.

Багато батьків помічають, що смартфони постійно відволікають дитину і робить її більш розсіяною.

«Ці пристрої деколи замінюють практичну діяльність, необхідну для розвитку сенсомоторних і візуально-рухових навичок, які важливі для навчання», - додає доктор медичних наук Бостонського університету Дженні Редескі.

Відео- і онлайн-ігри також здатні обмежити творчу уяву дитини. І не варто лякатися того, що дитині, можливо, зараз нудно. Якщо йому нудно - значить, є привід щось придумати. Саме так у дітей розвивається здатність творчо мислити.

6. Дитина стане більш товариською.

Ми вчимося бути ввічливими, намагаємося не зачіпати інших людей саме тому, що, одного разу образивши когось, в пам'яті назавжди залишається образ певної реакції на наші слова. І з часом стає зрозуміло, що варто говорити, а що може заподіяти біль іншому. Але, на жаль, коли ми спілкуємося онлайн, ми не можемо чути інтонацію, не здатні побачити мову тіла, вираз обличчя. Ми не можемо відчути змін у настрої людини. Тим часом всі ці навички є основою для встановлення людських взаємин.

«Технології здатні зробити процес спілкування простішим», - говорить шкільний психолог з Бостона, доктор Кейт Робертс. «Але, коли ми маємо необмежений доступ до такого виду спілкування, ми починаємо забувати про живі зустрічі. Деякі діти взагалі намагаються уникати природних проявів людської природи, тому що їм так набагато легше ».

Дитині необхідно постійно наживо спілкуватися зі своєю сім'єю, з однолітками, адже тільки так вона зможе навчитися проявляти співчуття, розуміти природу інших людей. Тільки живе спілкування навчить її відчувати себе невимушено в компанії інших людей, що дуже знадобиться в дорослому віці.

7. Фізичний стан залежить від активності.

Як правило, якщо ми користуємося своїми гаджетами, то перебуваємо в статичному положенні. І часом кілька годин здатні просидіти в одному положенні, захоплені подіями на екрані пристрою. Чи варто говорити, що така малорухливість може стати однією з причин збільшення ваги не тільки у дорослих, але і у дітей. За даними дослідження, діти, яким батьки не дозволяють виходити в інтернет зі своєї спальні, набагато рідше страждають ожирінням.

8. Природна дитяча доброта збережеться довше.

Чим пізніше дитина зіткнеться з проявом насильства, тим краще. Не секрет, що багато відеоігор грунтуються на принципі боротьби. Зловживання такими іграми притупляє чутливість маленької людини до жорстокості і може виховати в дитині переконання, що агресія - це непоганий спосіб вирішення проблем.

9. Немає нічого більш важливого, ніж спокій дитини.

Величезний потік інформації, часом зайвої і шкідливої, робить навіть дорослу людину неспокійною. Що ж тоді говорити про дітей, які ще менш стійкі до різних хвилювань. Хтось щось сказав в соцмережі, можливо, якось принизив, і дитячий спокій порушений. Адже набагато легше написати, ніж сказати в обличчя, а значить, збільшується і ймовірність виникнення подібних ситуацій, які є величезним стресом для підлітків.