У наших нащадків вушка завжди на маківці. Нам здається, що малюк дуже зайнятий іграшками, а насправді він працює «суперагентом» і все-все чує. Або знає, що ви співаєте в душі, а по ночах тріскається котлетки з холодильника. Ці знання вашому чаду не зашкодять - зате буде, що дітям про бабусю розповісти.

Однак, є речі, призначені зовсім не для дитячих вух або очей. Отже, перед вами короткий перелік того, про що не варто визнаватися ні за яких обставин.

Коли діти засинають, у батьків починається «вечірка»
Пара-трійка годин між дитячим і власним відбоєм по насиченості можна порівняти з п'ятничним вечором. Нарешті, можна прийняти ванну, випити вина, подивитися новий фільм. Так, і секс! Варто натякнути про ці плани дитині, і можете розпрощатися з наміченими розвагами. Дитина вже постарається не заснути якомога довше.

Пологи - це боляче

Зрозуміло, вам доведеться розповісти дитині «звідки беруться діти» і, врешті-решт, малюку доведеться вийти за рамки «маточок і тичинок» і максимально наблизитися до особливостей появи на світ маленьких людей. Пояснити, як дорослі закохуються, зустрічаються, цілуються, кохаються - вам навіть доведеться розповісти про статевий акт. Тобто, рано чи пізно, дівчинка зрозуміє, що в її животику свого часу житиме дитинча. Тому розповідати, як вам боляче було народжувати, не варто. В іншому випадку, це створить у дитини жахливе уявлення про пологи, що веде за собою нові страхи.

Ви самі їсте багато шкідливих продуктів і багато цукру

Якщо, звичайно, мама не сидить на строгій дієті. Якщо меню в «вільному польоті», то в ньому напевно є і чіпси, і газована вода, і шоколадки, і інші перекуси. Розповісте, - і вам буде не впихнути в сина порцію овочевого супу, запіканки або риби, приготованої на пару. Одним словом, поки не зміните свої шкідливі харчові звички, краще приховувати їх від дітей.

Мама з татом бояться війни і тероризму

Час, в який ми живемо, м'яко кажучи, непростий. Інформації навколо нас багато, але діти, навіть підлітки, психологічно не зовсім готові правильно її засвоювати.
Краще оберігати дитину від такого роду жахів. А якщо ви розумієте, що дитина хоче з вами про це поговорити, зробіть це максимально спокійно.

Важке фінансове становище в сім'ї
Все буває, і батьки можуть втратити роботу або бізнес, велику суму грошей. Постарайтеся не вивалювати весь вантаж стресу на сімейній раді при молодших членах сімейства. Збережіть для дітей відчуття нормального життя, з усіма клопотами і приємними моментами. Поясніть, що вам на час доведеться обмежити поїздки і походи в кафе, покупки. Повірте, дітям буде легше ужитися з обмеженнями, якщо батьки спокійні і оптимістичні.

Секрети про дітей інших батьків

Ваша подруга поділилася з вами, що покарала свого сина і забрала у нього весь гараж машинок. І вам не терпиться для «профілактики» розповісти про це своїй дитині? Не треба. Це дуже делікатне питання. Напевно, маленький син подруги не хотів би, щоб його маленьке горе стало надбанням громадськості.
Інформація, якою з вами діляться інші мами і тата про своїх дітей - це таємниця, яку не варто видавати своїм чадам. У них-то вушка на маківці, а ось язички дуже неслухняні.