З точки зору медицини, віддавати дитину в дитячий дошкільний заклад треба або в 3 місяці (як це відбувалося 30 років тому, коли мами майже відразу виходили на роботу), або в 4,5 роки. Сьогодні на перший варіант навряд чи хто-небудь погодиться. Тому розглянемо другий варіант.

У чому, власне, головна небезпека? У зануренні вашої дитини в агресивне вірусно-мікробне середовище, яке, до того ж, кожні 3-4 тижні оновлюється. Для того, щоб протистояти цьому середовищу, потрібно мати добре працюючу імунну систему.

У вказаному віці дитина тягнеться до однолітків, шукає спілкування і тому дитячий садок стає джерелом позитивних емоцій, що й сприяє боротьбі з інфекцією. В той же час дитина, яка постійно плаче, знаходиться в стані стресу від розлуки з батьками , стає відмінною здобиччю для вірусів і мікробів.

Але як протистояти хворобам, якщо необхідно віддати дитину в дошкільний заклад раніше? У першу чергу варто згадати про загартовування.

Адже тривале перебування дитини на свіжому повітрі, чисті та провітрені кімнати, ходіння босоніж по підлозі і т. д. – повинні увійти в життя вашої дитини якомога швидше, тим більше, якщо ви заздалегідь знаєте, що їй доведеться відвідувати садок у ранньому віці.

Ще одна важлива деталь – привчайте дитину до контактів з іншими дітьми (запрошуйте їх у гості, спілкуйтеся на дитячих майданчиках і т.д.). Малюк отримує психологічний досвід – і одночасно тренується його імунна система.

Нарешті, існує і медикаментозний метод зміцнення імунітету, своєрідні щеплення проти вірусів і мікробів, що найчастіше викликають респіраторно-вірусні захворювання.

Головна особливість цих препаратів полягає в тому, що вони містять ДНК мікробів і вірусів та їх оболонок, що викликають утворення як негайного, так і відстроченого імунітету. На відміну від багатьох інших імуномодуляторів подібні препарати нешкідливі, тому що підвищують опір організму до вірусів і мікробів природним чином.

Існують й інші маленькі хитрощі. Наприклад, промивання носоглотки дитини 0,85-1% розчином кухонної солі після приходу з дитячого закладу, змазування зовнішніх відділів носових ходів оксоліновою мазю, збагачення організму вітамінами. І ще одне - якщо дитина все-таки захворіла, не тримайте її у будинку 3-4 тижні. Досить кількох днів. Адже за місяць в дитячому колективі з’являться вже інші мікроби, перед якими ваша дитина буде беззахисною, і можливий новий спалах хвороби.

Однак якщо респіраторні захворювання протікають важко, ускладнюються астматичним синдромом, якщо загострюються хронічні захворювання, подумайте, чи варте відвідування дитячого садка подальших проблем зі здоров’ям.

Будьте здорові!