Лікарі -ортопеди нарікають на те , що гумове взуття не володіє здатністю приймати анатомічну форму ноги і тому шкідливе. Крім того , в гумових чоботях ноги потіють , від чого може розвинутися грибок чи пошкодиться капіляри ніг. Це зовсім не означає , що від гумових чобіт варто відмовитися! Досить просто дотримуватися двох правил: 1 ) носити гумові чоботи тільки на вулиці в погану погоду (у приміщенні слід перевзуватися), 2) правильно вибирати гумове взуття. Отже, на що слід звернути увагу при купівлі гумових чобіт ?

1) Обережніше з розміром. На відміну від шкіряного взуття , гумовий чобіт ніколи не розноситься і не « сяде по нозі ». Якщо нозі тісно всередині чобота - потрібно взяти розмір побільше , якщо незручно - вибрати іншу модель. Приміряйте гумові чоботи ввечері. До вечора нога набрякає і стає трохи більше. Буде прикро купити чоботи вранці , а ввечері виявити, що вони безнадійно малі.

2 ) Обережніше з теплом. При покупці звертайте увагу на наявність утеплювача. Справа в тому , що гумові чоботи не гріють ногу , навіть навпаки , якщо ходити по сльоті , гума охолоджується і відчутно холодить .

3 ) Обережніше з матеріалом. Чоботи можуть бути зроблені з ПВХ , каучуку або спеціального синтетичного матеріалу на основі смоли. ПВХ і синтетика трохи легше звичайної гуми , чоботи з ПВХ виробники прикрашають найвишуканішими візерунками , завдяки чому гумові чоботи давно перестали бути взуттям « для дачі ». Більш міцними і довговічними вважаються чоботи з ПВХ. Відрізнити поліхлорвінілові чоботи від класичних гумових досить легко: у чобіт з ПВХ є тільки один шов , місце з'єднання підошви з халявою , а класичні гумові мають кілька швів , в тому числі ззаду на халяву . Через більшої кількості швів , каучукові чоботи вважаються менш надійними в плані водонепроникності.

4 ) Обережніше з якістю. Вибираючи чоботи , зверніть увагу на якість. Не беріть чоботи , на поверхні яких ви виявите білі плями або опуклості . Шви , за якими склеюються деталі чобота , повинні бути рівними і міцними.

5 ) Обережніше з підкладкою. Зручніше , коли підклад виготовлений з натурального матеріалу , так нога буде менше пітніти . Також варто переконатися в тому , що підклад не линяє і не буде фарбувати ваші шкарпетки і панчохи , для цього потріть внутрішню частину чобота , припустимо , вологою носовою хусткою.

6 ) При виборі гумових чобіт дитині , пам'ятайте про те , що лікарі -ортопеди не рекомендують носити подібне взуття раніше 3- х років (є також обмеження з приводу шкарпетки: дитина не повинна ходити в гумових чоботях довше 3- х годин). Чоботи для дитини повинні мати міцний задник , а також товсту і гнучку підошву. Зверніть увагу на протектор , якщо він гладкий , то дитина буде ковзати . У іншому правила вибору дитячих чобіт повністю збігаються з правилами для дорослих.